Rubriky:

Fortuna liga

Série Vrbu nezajímají, rekordy tuplem ne. Hlavní je fantastický podzim, který jeho Plzeň zažila

27. listopadu 2017 10:19 - Teplice

Spokojen je navýsost. Aby nebyl, když Plzeň v první polovině ligové soutěže ani jednou neprohrála a jen remíza v nedělním duelu v Teplicích ji připravila o vítěznou gloriolu, kterou se pyšnila po čtrnáct kol. „Šlo o fantastických patnáct kol, takže s podzimní částí soutěže jsem spokojený,“ kvitoval trenér Viktorie Pavel Vrba přes plichtu účinkování svého týmu i jedenáctibodový náskok, který v tabulce má.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Polovina soutěže je za vámi a vy jste až v patnáctém kole remízou v Teplicích přišli o první body. Představoval jste si, že to pod vaším vedením Plzni tak skvěle, a navíc rychle půjde, když se jí v létě opětovně ujal?

Při návratu jsem se samozřejmě díval na hráčský kádr a věřil, že mužstvo je schopno hrát divácky zajímavý fotbal, což se potvrdilo.

Vy jste ovšem hráli nejen zajímavý fotbal, ale lámali i ligové rekordy...

Patnáct podzimních kol bylo skutečně fantastických. Nevím, zda třiačtyřicet uhraných bodů představuje rekord a je mi to celkem jedno. Vážím si získaných bodů i skóre, spokojen jsem s tím, že náš herní projev v lize i Evropské lize měl svou tvář.

Rekordy vás nezajímají, ale určitě jste musel registrovat, že kdybyste porazili i Teplice, překonali byste vlastní rekord v počtu vyhraných utkání v řadě. Před dvěma lety dokázala Plzeň zvítězit v šestnácti, teď v součtu s posledními dvěma zápasy loňského ročníku jste se zastavili rovněž u šestnáctého.

Pokud mě znáte, víte, že na podobné série a rekordy nedám.

I když na ně nedáte, co chybělo k tomu, abyste ho vytvořili?

Proměněné gólové šance. Měli jsme dvě, ale nedali jsme gól. Neměli jsme dost klidu a ani štěstí jako v jiných zápasech. Soupeř bojoval, vracel se, běžecky na tom byl slušně, nedával nám moc prostoru, a proto remízu uhrál. Zaslouženě.

Možná se projevilo i to, že jste měli v nohou čtvrteční večerní zápas Evropské ligy...

Vždy jsem tvrdil, že hrát v cyklu čtvrtek neděle není jednoduché. Ideální je, když zápasy následují nikoli dva, ale tři dny po sobě. I proto Slavia se Zlínem hrají až v pondělí. I nám by jeden den navíc pomohl.

Stěžujete si?

Nestěžuji, konstatuji.

Přesto jste ve složení mužstva udělal v porovnání se čtvrtkem jen jednu změnu.

Kdybych měl k dispozici zraněné hráče, udělal bych změn víc. Ale Zeman, Krmenčík a také Pilař, kterého trápí stehenní sval, chyběli. Do dalšího zápasu proti Jablonci by však už měli být někteří z nich k dispozici.

zp, ram, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..