Rubriky:

Fortuna liga

Astana už je za kopcem, sešívaní si však budou nejprve udobřovat rozčíleného šéfa

1. prosince 2017 12:15 - Praha

Jeden důležitější zápas než druhý. Domácí soutěž jim ujíždí, na pohárové scéně potřebují udělat poslední krok do jarní části. Fotbalisty pražské Slavie čeká nabitý závěr podzimu. V pátek večer duel s Baníkem Ostrava, ve čtvrtek pak zápas Evropské ligy s Astanou. V obou se ukáže, jak účinné byly sankce, jež sešívaným nadělil klubový šéf Jaroslav Tvrdík po remíze v Jablonci.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Červenobílí jsou o krok vpředu. K postupu ze základní skupiny Evropské ligy jim v závěrečném duelu v Edenu stačí i remíza s Astanou.

Kazašský klub ovšem nebere utkání na lehkou váhu. Naopak! Jelikož domácí soutěž mu dávno skončila, stráví v Praze celý týden. V sobotu od 13:00 pak dokonce sehraje na Žižkově s druholigovou Viktorií přípravný zápas, který si dojednal přes Miroslava Beránka, bývalého trenéra Slavie i Astany.

V pátek večer si pak Kazaši pochopitelně prohlédnou sešívané naživo a v plné parádě. Sešívaní sice budou v duelu se zachraňujícím se Baníkem jasným favoritem, před očima pozorných zvědů však nebudou mít žádný prostor něco skrývat. Kolo před koncem podzimu ztrácejí tři body na druhou Olomouc a trpělivost klubového vedení nad posledními výsledky pondělní remízou v Jablonci přetekla...

Pozor na Baroše a spol.

„Byť máme ještě pohárové utkání, které je hodně důležité, tak poslední ligový zápas na podzim je neméně důležitý. Potřebujeme bodovat, jednoznačně chceme vyhrát," ujišťuje trenér Jaroslav Šilhavý.

Baník v srpnu proti Slavii (0:0) udržel zatím jedinou nulu v ligové sezóně. Ostrava pak v minulém kole díky dvěma gólům z ofsajdu porazila Karvinou a po čtyřech měsících v lize vyhrála.

„Byť se Baník pohybuje v dolních patrech tabulky, nehraje špatný fotbal. Má nebezpečné hráče, útočníky, hlavně Milan Baroš je velice nebezpečný. Nicméně my se jednoznačně chceme rozloučit s ligovým podzimem vítězstvím," upozorňuje Šilhavý.

Utkání Slavia - Baník se hraje v pátek od 19:30. Přímý přenos vysílá ČT sport, on-line reportáž můžete sledovat na Sport.cz.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..