Rubriky:

Fortuna liga

Libereckého kapitána vábí Sivasspor. Jsem rozený střelec, smál se autor dvou podzimních gólů

4. prosince 2017 08:02 - Liberec

Parádně se rozloučil s podzimem a možná i s Libercem. Obránce Vladimír Coufal dal Olomouci gól a Slovan vyhrál šlágr kola 1:0. Všechno to na tribuně sledoval kouč tureckého Sivassporu, který o kapitána Severočechů usiluje. Po výhře nad Sigmou Coufal hýřil vtipy, novináře několikrát rozesmál. „Já že nejsem střelec? Jsem, a rozený! Dva góly za půlrok jsem nikdy nedal," žertoval pravý obránce.

 

Radek Petrášek, ČTK

K euforii měl Coufal důvod. Napínavou bitvu s Hanáky totiž rozčísl v 55. minutě povedenou hlavičkou po centru druhého krajního obránce Kerbra. „Mám obrovskou radost," přiznal autor vítězné branky. Olomouc padla poprvé po dvanácti zápasech. A teprve podruhé v sezóně.

„Jsme hrozně rádi, že jsme je přehráli, což se na podzim nepovedlo nikomu. U nich jsme vybouchli, to byl tragický výkon. Takže jsme rádi, že jsme jim to oplatili," radoval se po těsné výhře, díky které se Liberec na druhou Slavii a třetí Olomouc dotáhl na pouhé dva body.

„Byl to vynikající podzim, nikdo to před jeho začátkem nečekal. Můžeme říct, že díky tomuhle výsledku jsme v boji o pohárovou Evropu a budeme se tam snažit udržet co nejdéle," poznamenal Coufal.

Je ale pravděpodobné, že on už bude jarní ligové bitvy sledovat jen z dálky. O libereckého kapitána totiž podle informací Práva stojí turecký Sivasspor, za který mimochodem momentálně hraje exliberecký záložník Sergej Rybalka. Jeho trenér dokonce sledoval Coufalův výkon přímo na stadiónu U Nisy.

„Možná si ho rovnou odvezou, když dal zase jako bek gól," podotkl kouč Liberce Jindřich Trpišovský. „Zatím jsem tady a nikam nejdu, uvidíme. Momentálně na to nedokážu odpovědět. Třeba půjdu dělat sportovního ředitele místo Nezmiče," připomněl dalším vtipem Coufal odchod Jana Nezmara do Slavie.

Hynek Preisler, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..