Rubriky:

Fortuna liga

Karviná shání trenéra, Vlk u týmu pokračovat nebude. Je ve hře Svědík?

4. prosince 2017 12:02 - Karviná
(Aktualizováno: 4. prosince 2017 13:09)

Třízápasová dočasná mise sportovního ředitele klubu Lubomíra Vlka v roli hlavního kouče fotbalové Karviné se povedla. Tým pod jeho vedením získal ve třech utkáních šest bodů a poskočil se čtrnácti body mimo sestupové příčky.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Karviná doma porazila Jablonec (2:1) a v závěrečném utkání roku i Bohemians 1:0. Ani to ale Lubomíra Vlka na jaře na střídačce neudrží. Vlk to jednoznačně vyloučil. „Tohle bylo zcela určitě poslední utkání v roli trenéra," zdůraznil bývalý československý reprezentant. „Oslovili jsme několik trenérů a od pondělí začínáme intenzivně pracovat na tom, abychom v nejbližších dnech angažovali nového trenéra," řekl Vlk.

Jména kandidátů na post, který po propadáku na Dukle, kdy Karviná ztratila vedení 2:0 a prohrála 2:3, uvolnil Jozef Weber, karvinský manažer neprozradil. Jedním z nich by ale měl být někdejší kouč Mladé Boleslavi Martin Svědík, o kterého se ale zajímá také ostravský Baník. „Znáte mě, jména i počet oslovených trenérů si nechám pro sebe," usmál se Vlk. „Nicméně rádi bychom nového kouče představili v nejbližších dnech, protože potřebujeme posílit. Máme určité představy a vytipované hráče. Ale chceme to dělat ve spolupráci s novým trenérem," vysvětlil Vlk.

S šesti body, které tým pod jeho vedením ve třech zápasech získal, byl Vlk spokojený jen částečně. „Upřímně jsem chtěl sedm bodů. Doma to byly v uvozovkách povinné body, proto abychom se ale zachránili, potřebujeme bodovat i venku," upozornil Vlk.

„Náš herní projev není špatný, ale to už je obehraná písnička. Důležitější a nepříjemné je, že máme jen čtrnáct bodů a s tím nemůžeme být spokojení. Představovali jsme si, že jich budeme mít daleko více. Sice jsme z těch posledních dvou domácích utkání šest bodů získali, ale tohle celý podzim určitě nevynahradí," přemítal někdejší mistr ligy z Vítkovicemi.

tom, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..