Rubriky:

Fortuna liga

Páník skončil ve Zlíně. Nahradí ho Petržela

27. února 2018 17:19 - Zlín
(Aktualizováno: 27. února 2018 20:03)

Jednašedesátiletý Bohumil Páník už není trenérem prvoligových fotbalistů Zlína. Vedení klubu ho odvolalo kvůli neuspokojivým jarním výsledkům. Zlíňané nejprve remizovali na svém hřišti 1:1 s Duklou, zkušenému kouči poté definitivně zlomil vaz debakl 0:4 v Karviné. Páníkovým nástupcem se stane čtyřiašedesátiletý Vlastimil Petržela, který loni přivedl Baník zpátky mezi elitu a poté se stal poradcem majitele Václava Brabce. S ostravským klubem však dnes rozvázal smlouvu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Představenstvo děkuje kouči Páníkovi za odvedenou práci v nejúspěšnějším období zlínského klubu, které vyvrcholilo loni na jaře ziskem MOL Cupu a následnou účastí v základní skupině Evropské ligy," uvádí se v prohlášení zlínského vedení, které finalizuje jednání s novým hlavním trenérem.

Bude jím zkušený Vlastimil Petržela, který naposledy působil v Ostravě a Zlíňané se o něj zajímali už loni v létě. "Nerad střídám vyhozené trenéry. Byl jsem domluven, že bych měl tým převzít v létě. Událo se to hodně narychlo, bez přípravy. Potřebuji se seznámit s příčinami nezdarů. Zlín je stále v pásmu ohrožení sestupem," řekl ČTK Petržela, jenž si je vědom toho, že jej nečeká snadný úkol.

"V kádru je hodně cizinců a tím i hodně problémů, než se tým správně poskládá a dá dohromady. Ale nebojím se toho, mám s tím už zkušenosti. Podobnou situaci jsem musel řešit v Zenitu Petrohrad," dodal Petržela, jenž by měl podepsat smlouvu na rok a půl.

Páník nahradil na zlínské lavičce v prosinci 2014 Pulpita a v červnu 2015 přivedl mužstvo zpět do elitní tuzemské soutěže. U týmu vydržel tři roky.

čfo, ČTK, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..