Karviná v závěru šokovala Spartu. Teplice děkují teenagerům, Brno utrpělo debakl

Dlouho to vypadalo na úspěšnou premiéru Pavla Hapala na lavičce fotbalistů Sparty, jenže Pražané se nakonec z Karviné vrací jen s bodem. Domácím ho totiž ve 20. kole nejvyšší soutěže vystřelil v 87. minutě kanonýr Tomáš Wágner, jenž tak rozhodl o remíze 1:1. Brno doma podlehlo Mladé Boleslavi 0:3, Slovácko zásluhou trefy Daníčka porazilo 1:0 Bohemians 1905. Teplice díky premiérovým ligovým gólům devatenáctiletých Krále s Žitným zdolali 2:1 Zlín.

Fotbalisté Sparty Praha (zleva): Mihailo Ristič, Lukáš Juliš a David Lafata po remíze Karviné.

Italská éra kouče Stramaccioniho dneškem definitivně skončila, Sparta dorazila do Karviné s novým koučem Hapalem na lavičce. Pražané pod jeho vedením dlouho sahali po třech bodech, když od 24. minuty po gólu Kangy vedli. Jenže tři minuty před koncem udělal Wágner kličku hostujícímu gólmanovi Nitovi a do prázdné branky vyrovnal na konečných 1:1. Sparta tak venku počtvrté za sebou nevyhrála, Karviná bodovala pošesté z posledních sedmi kol.

Slovácko trefou Vlastimila Daníčka ze 79. minuty vybojovalo výhru 1:0 nad Bohemians 1905, po které opustilo sestupové příčky. Klokani prohráli na hřišti sobotního soupeře pošesté za sebou.

Na patnáctou pozici naopak spadlo Brno, které doma utržilo debakl 0:3 od Mladé Boleslavi. Souboj dvou sestupem ohrožených týmů byl rozhodnut už po půl hodině. Nejprve totiž dvakrát skóroval Valenta, na kterého následně navázal Pauschek. Zbrojovka zvítězila jen v jediném z posledních třinácti vzájemných duelů. Středočeši v lize vyhráli poprvé po předchozích šesti porážkách.

Trenér Vlastimil Petržela se ani ve svém druhém zápase na lavičce Zlína výhry nedočkal. Po domácím debaklu 0:4 s Jabloncem prohrál Fastav v Teplicích 1:2. O výhře domácích rozhodli svými prvními ligovými góly teprve devatenáctiletí mladíci - obránce Alex Král a záložník Patrik Žitný. Zatímco Teplice i v desátém domácím ligovém zápase dokázaly bodovat, Zlín venku v nejvyšší soutěži ani na desátý pokus nezvítězil.