Plzeň doma ztratila s Libercem, Slavii pomohlo otočit zápas s Olomoucí i video

Fotbalisté Slavie porazili v utkání 20. kola nejvyšší soutěže Olomouc 3:1, přestože ještě v 73. minutě v Edenu prohrávali. Vítězný gól náhradníka Tecla uznal hlavní sudí Orel až po konzultaci s kolegou u videa. Vedoucí Plzeň pak vpodvečer dvakrát neudržela náskok a s Libercem jen remizovala 2:2. Na sešívané tak má Vrbova družina už jen sedmibodový náskok, disponuje však ještě odloženým zápasem v Ostravě. Právě poslední Baník prohrál 0:2 v Jablonci, Radovi svěřenci tak na pátou Spartu ztrácejí už jen bod.

Zleva Aleš Čermák z Plzně a Miloš Bosančić z Liberce.

Osmkrát za sebou nedokázala Slavia porazit Olomouc a v nedělní přímé bitvě o druhé místo se v Edenu dlouho zdálo, že se jí to opět nepovede. Zvlášť když Hála krátce před dovršením hodiny hry pláchl domácí obraně a poslal Hanáky do vedení. Škoda hrající 250. ligový duel ale srovnal a o sedm minut později náhradník Tecl skóre otočil. Jeho trefu uznal hlavní sudí Orel až dodatečně po konzultaci s kolegou u videa, který vyloučil, že by Tecl skóroval z ofsajdové pozice. Na konečných 3:1 pak uzavřel Van Buren.

Plzeň se na jaře ani na třetí pokus nedočkala v lize vítězství, přestože proti Liberci dvakrát vedla. Na první gól Chorého ale odpověděl Pulkrab, na zásah Krmenčíka pak zase po změně stran dokázal zareagovat Breite. V poslední minutě přesto mohl lídrovi tabulky zajistit všechny tři body Kovařík, z trestného kopu ale trefil břevno. Plzeň má na druhou Slavii náskok sedmi bodů (a zápas k dobru v Ostravě), Liberec se v tabulce posunul na čtvrté místo před Spartu.

Parádní formou disponuje v jarní části soutěže Jablonec, který vyhrál i čtvrtý ligový zápas, když tentokrát doma porazil Ostravu 2:0. Góly se o tom po změně stran zasloužili Doležal s Jovovičem. Severočeši tak ztrácí na čtvrtou Spartu už jen bod, Baník naopak zůstává poslední se sedmibodovou ztrátou na první nesestupovou pozici.