Rubriky:

Fortuna liga

Rozhodčí, který nepotřebuje červenou. Proske píská Plzeň se Spartou

11. dubna 2018 13:50 - Praha
(Aktualizováno: 11. dubna 2018 14:32)

Během ligové sezóny odpískal 13 zápasů, rozdal 43 žlutých karet (průměr 3,3 na utkání) a žádnou červenou. Právě rozhodčí Zbyněk Proske byl delegován jako hlavní na nedělní šlágr 24. kola mezi Plzní a Spartou. Jako asistenti mu budou pomáhat Jan Paták a Jaroslav Kubr. Nominace sudích byla zveřejněna na oficiálních stránkách HET ligy.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Letenští si nejspíš kritickou poznámku neodpustí. Zbyněk Proske už jednou výrazně chyboval ve prospěch Plzně. Na podzim 2014 v Jihlavě necitlivě několik sekund před vypršením 45. minuty ukončil poločas, byť mohl domácí hráč postupovat od poloviny hřiště sám na branku Viktorie.

„U něj jsem si absolutně jistá, že chyboval neúmyslně. Je z toho poučený navždy, už nikdy se mu to nestane," ujišťovala Dagmar Damková, tehdejší šéfka komise rozhodčích.

Koncem letošního února se postaral o historický moment. Proske jako první rozhodčí v české lize odvolal gól na základě přezkoumání u videa. Jako hlavní arbitr v duelu 18. kola neuznal branku slávistického útočníka Milana Škody v utkání s Bohemians 1905.

V aktuálním ročníku je Proske zajímavou výjimkou. Z šestnácti nejčastěji nasazovaných rozhodčích v první lize zůstává jediným, který ještě nevytasil žádnou červenou kartu.

Během loňské zimy na soustředění v Portugalsku představil také své zajímavé civilní povolání. Proske vystudoval VŠB v Ostravě a také tamní Technickou univerzitu. Stal se na ní odborným asistentem pro výuku šesti různých předmětů na Katedře městského inženýrství.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..