Jablonec - Slovácko 2:0Peltovi se splnil sen! Jablonec porazil Slovácko a postupuje do základní skupiny Evropské ligy

14. Doležal 1 : 0
53. Chramosta 2 : 0

Jablonec nad Nisou

Zelenobílí přepisují klubové dějiny! Jablonec vytěžil v posledním kole proti Slovácku tři body za přesvědčivou výhru 2:0 a udržel se na třetím místě HET ligy. Bonus téměř sedmdesát miliónů korun a šest zápasů v základní skupině Evropské ligy tak má na podzim jistých.

Zleva Petr Reinberk ze Slovácka a Michal Trávník z Jablonce.

Severočeši nedali hostům z Uherského Hradiště žádnou šanci. Slovácko bylo neškodné a kouč Michal Kordula dával svou nespokojenost s výkonem hráčů v první půli hlasitě najevo.

Hosté sice zahrozili hned ve 2. minutě, kdy se sám před gólmanem Vlastimilem Hrubým zjevil Lukáš Sadílek. Počínal si však laxně a trefil pouze nohu vrátivšího se Matěje Hanouska.

V první části se hrálo prakticky na jednu branku a tým Petra Rady poslal do zaslouženého vedení Martin Doležal. Čahoun měl ve 14. minutě na malém vápně snadnou práci, když na přesný centr Tomáše Holeše nedosáhl gólman Michal Daněk, jenž v brance překvapivě nahradil Milana Heču a na jaře nastoupil v lize vůbec poprvé. Osamocený Doležal hlavičkoval do prázdné branky. Domácí dál útočili, ale další jeho pohledné akce brzdily nepřesnosti.

Druhý gól tak Tomáš Hübschman a spol. přidali až po přestávce v 53. minutě. Výborný Holeš znovu nahrával z pravé strany, míč se dostal k volnému Janu Chramostovi, který se štěstím vykouzlil efektní oblouček a zvýšil na 2:0. Jablonečtí si vypracovali i další šance, ale třetí gól už nepřidali.

Poslední utkání za severočeský tým odehrál Luděk Pernica, jehož v zimní pauze koupila Plzeň a odkud na Střelnici hostoval. S klubem se rozloučil nejlepším jarem v jablonecké historii. Petr Rada uhrál ve druhé polovině soutěže 35 bodů. „Petr Rada!," skandoval domácí kotel několikrát.

Čtvrtstoletí snil majitel klubu Miroslav Pelta o základní skupině evropské pohárové soutěže, nyní se mu přání splnilo.

FK Jablonec - 1. FC Slovácko 2:0 (1:0)
Branky: 14. Doležal, 53. Chramosta. Rozhodčí: Ardeleanu - Moláček, Dobrovolný. ŽK: Považanec - Vasiljev. Diváci: 3812.
Jablonec: Hrubý - Holeš, Pernica, Lischka, Hanousek - Trávník, Hübschman, Považanec (68. V. Kubista) - Chramosta (83. Diviš), Doležal, Jovovič (89. Jankovič). Trenér: Rada.
Slovácko: Daněk - Vasiljev, Krejčí, Břečka, Reinberk - Daníček - Navrátil, Sadílek (79. Janošek), Machalík (46. Hellebrand), Rezek (66. Hofmann) - Kubala. Trenér: Kordula