Hradec vede první ligu stále o skóre před Ústím

Oba nejlepší týmy první hokejové ligy ve středečním 27. kole prohrály po samostatných nájezdech, a tak Hradec Králové stále vede tabulku o skóre před Ústím nad Labem. Lídři z východu Čech podlehli na ledě Komety Brno, ústecký Slovan zase nestačil na Mladou Boleslav.

Ilustrační foto

Před rekordní návštěvou ročníku (4956 diváků) si Kometa vymohla v utkání s Hradcem Králové prodloužení gólem Špeldy minutu před závěrečnou sirénou. Nervy fanoušků pocuchalo v prodloužení ještě několik šancí, ale rozhodující úder si nechali domácí až na nájezdy. V nich uspěli Barus a Radim Hruška, přičemž brněnský Maláč za svá záda nepustil ani jeden puk z holí hradeckých útočníků.

V duelu favoritů soutěže v Mladé Boleslavi se bojovalo o každý metr ledové plochy a hra měla spád. Domácí v průběhu druhé třetiny získali dvoubrankové vedení, jenže pak pykali za vyloučení a hosté dokázali srovnat. Právě v prostřední dvacetiminutovce Boleslavští znovu vedli, ale sedm minut před koncem vyrovnal Slížek. Pětiminutové prodloužení nerozhodlo a ke slovu přišly samostatné nájezdy. V nich byl jediným úspěšným střelcem Paroulek, který tak domácím zajistil druhý bod.

První hokejová liga - 27. kolo
Mladá Boleslav - Slovan Ústečtí Lvi 5:4 po sam. nájezdech (2:1, 2:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 7. a 12. Sýkora, 28. Kadlec, 39. Gombár, rozh. nájezd Paroulek - 9. Antoš, 30. Klimt, 37. Grof, 53. Slížek. Rozhodčí: Blecha - T. Prchal, R. Prchal. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:3. Diváci: 2500.
Prostějov - Beroun 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 36. Bartošek, 49. Škoda - 22. Dušek. Rozhodčí: Hradil - Machálek, Škach. Vyloučení: 10:11. Využití: 1:0. Diváci: 1900.
Kometa Brno - Hradec Králové 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 34. Hodek, 59. Špelda, rozh. nájezd Barus - 32. Roubík, 36. Cetkovský. Rozhodčí: Šír - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:1. Diváci: 4956.
Havířov - Havlíčkův Brod 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 19. Daneček, 31. Heider, 49. Seman, 59. Rozum. Rozhodčí: Trombík - Barteček, Koliba. Vyloučení: 5:9, navíc Šulc 10. min. a Havel (oba H. Brod) 10 min. a do konce. Využití: 1:0. Diváci: 841.
Třebíč - Olomouc 6:1 (2:0, 4:0, 0:1)
Branky: 8. Mertl, 11. Vomela, 21. Pšurný, 25. Zahradník, 30. Hrbáček, 32. Oliva - 43. Čuřík. Rozhodčí: Jebavý - Lhotský, Bejček. Vyloučení: 7:6. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 600.
Sareza Ostrava - Dukla Jihlava 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)
Branky: 2. a 53. Badžo, 9. Klimek, 24. Ovšák, 48. Janečka - 36. a 47. Kaňkovský, 13. Vlk. Rozhodčí: Smeták - Barteček, Pala. Vyloučení: 6:10, navíc Morava (Jihlava) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 725.
Chomutov - Kadaň 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 20. Malát, 44. Řezníček, 59. Mikšovic - 40. Kloz. Rozhodčí: Šindler - Rozlílek, Hauser. Vyloučení: 11:9, navíc Šíp (Chomutov) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 1600.