Kladno - Slavia 3:2 PPKladno otočilo zápas se Slavií. České Budějovice padly podruhé v řadě, Vsetín vyhořel

Hokejisté Motoru České Budějovice podlehli ve 21. kole první ligy na ledě Prostějova 3:5 a vedou tabulku už jen o čtyři body před Jihlavou. Dukla zvítězila v Havířově 3:0 a vystřídala na druhé pozici Vsetín, který prohrál v Třebíči 2:6. Před Valachy se dostalo také Kladno, které stále bez útočníka Jaromíra Jágra doma zdolalo pražskou Slavii 3:2 v prodloužení.

České Budějovice poprvé v sezoně prohrály dvakrát za sebou. Po pondělní porážce na ledě Benátek nad Jizerou 1:2, kterou skončila šestizápasová vítězná šňůra Motoru, neuspěli Jihočeši ani v Prostějově.

Dvěma góly se na úspěchu Jestřábů, kteří ukončili sérii tří proher, podílel Lukáš Žálčík a tři asistence si připsal Jan Zdráhal. Za hosty skóroval dvakrát Kanaďan David Gilbert.

Jihlava znovu slaví

Jihlava potvrdila formu čtvrtou výhrou za sebou. V 17. minutě dostal Duklu v Havířově do vedení Petr Štindl a ve druhém dějství pojistili výsledek Nicolas Werbik a Vlastimil Dostálek. Brankář Jan Brož vychytal už počtvrté v sezoně nulu. Havířov neuspěl po čtyřech vítězstvích v řadě.

Kladno rozhodlo ve třetí třetině

Kladno sice po gólech Jan Veselého a Jiřího Drtiny po dvou třetinách prohrávalo 0:2, ale převedlo dokonalý obrat. Ve 44. minutě snížil Josef Zajíc a 151 sekund před koncem třetí třetiny vynutil prodloužení Adam Kubík. Po 15 vteřinách prodloužení rozhodl Petr Hořava.

Rytíři se radovali doma z výhry pošesté za sebou. Slavia sice bodovala počtvrté v řadě, ale utrpěla už pátou porážku z posledních šesti duelů.

Vsetín v Třebíči nestačil

Vsetín prohrál podruhé z posledních tří utkání a klesl na čtvrtou pozici o skóre za Kladno. Na třetí výhře Třebíče v řadě se podílel čtyřmi body za gól a tři asistence Petr Nedvídek. Dvě branky a jednu přihrávku si připsal v dresu vítězů Adam Raška.

Na pátou pozici před Havířov se posunul Přerov, který vyhrál na ledě předpolední Kadaně 4:3. Už popáté z uplynulých šesti zápasů uspěly Litoměřice, které na vlastním ledě porazily nováčka Porubu 5:3. Dvěma góly a jednou asistencí k tomu přispěl Martin Kadlec.

21. kolo první hokejové ligy:
Kladno - Slavia Praha 3:2 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Branky: 44. Zajíc, 58. Kubík, 61. P. Hořava - 20. J. Veselý, 38. J. Drtina. Rozhodčí: Jan Doležal, Kopeček - Maštalíř, Bosák. Vyloučení: 6:9, navíc P. Hořava (Kladno) 10 min. Bez využití. Diváci: 3033.
Třebíč - Vsetín 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)
Branky: 20. a 56. Raška, 29. Süss, 31. Kusko, 42. R. Havlát, 58. Nedvídek - 24. Jonák, 48. Kuronen. Rozhodčí: Přikryl, Koziol - Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 4:7. Využití: 3:0. Diváci: 1637.
Kadaň - Přerov 3:4 (2:1, 1:1, 0:2)
Branky: 17. L. Klíma, 20. Šulek, 27. Chlouba - 11. a 26. T. Doležal, 48. Pala, 60. T. Sýkora. Rozhodčí: Kostourek, Valenta - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 3:5, navíc T. Doležal (Přerov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 406.
Havířov - Jihlava 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Branky: 17. Štindl, 28. Werbik, 40. Dostálek. Rozhodčí: Skopal, Dědek - Poruba, Rožánek. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 1795.
Prostějov - Motor České Budějovice 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
Branky: 5. a 60. Žálčík, 25. Luňák, 34. Mikliš, 40. Divíšek - 15. a 36. Gilbert, 55. Šimánek. Rozhodčí: Fiala, Kašík - Lukš, J. Novák. Vyloučení: 6:9, navíc Pýcha (Č. Budějovice) 10 min. Využití: 3:2. Diváci: 1814.
Litoměřice - Poruba 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)
Branky: 26. a 44. M. Kadlec, 3. Pavlas, 27. Przybyla, 51. Daniel Voženílek - 5. Dundáček, 9. Dufek, 45. Hudeček. Rozhodčí: Souček, T. Veselý - Podrazil, O. Doležal. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 1065.