Poruba - Jihlava 1:2Jihlava vyhrála na ledě Poruby vede první ligu už o 12 bodů

Hokejisté Jihlavy vyhráli ve 41. kole první ligy v Ostravě nad Porubou 2:1 a zvýšili náskok v čele tabulky na 12 bodů před druhým Kladnem, které mělo volno. Na třetí pozici se posunul Motor České Budějovice, jenž zvítězil v Třebíči 4:3 po samostatných nájezdech a využil zaváhání Vsetína. Valaši prohráli doma s Benátkami nad Jizerou a neuspěli poprvé po šesti výhrách.

Radost hokejistů Jihlavy.

Prvoligový lídr se ujal proti Porubě vedení po 73 sekundách hry díky brance Michala Hlinky a ve 13. minutě upravil v přesilové hře Jan Holý na 2:0. Potom sice ve 24. minutě snížil Michal Vymazal, ale Dukla svůj těsný náskok udržela až do konce. Dokráčela tak k sedmé výhře z posledních osmi zápasů.

Poruba neuspěla ani při premiéře nového trenéra Miloše Holaně a na vítězství čeká od 12. prosince, kdy doma přehrála Ústí nad Labem (5:1). Pošesté za sebou nebodovala.

Motor si spravil chuť po porážkách s Ústím a Havířovem a v souboji na ledě Třebíče získal dva body. Po 60 minutách svítil stav 3:3, takže o vítězi nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Ty se protáhly do 14. série, v nichž Jihočechům zajistil triumf Pavel Pýcha.

Velké překvapení se zrodilo ve Vsetíně, kde rozjetý tým domácích podlehl po matném výkonu Benátkám. Moravané tak prohráli poprvé po šesti výhrách v řadě a připsali si vůbec první nezdar s Benátkami po svém předloňském postupu do první ligy. Středočeši je porazili na sedmý pokus a slaví druhý venkovní triumf za sebou.

Na výhru 2:1 ve Frýdku-Místku dosáhla Slavia, kterou táhl k vítězství brankář Jan Růžička. Ten nastoupil v sešívaném dresu poprvé od příchodu z Mladé Boleslavi a hned se stal hrdinou utkání díky 36 úspěšným zákrokům.

Druhé vítězství za sebou pak oslavilo Ústí nad Labem, jež porazilo 4:3 Prostějov. Po dvou brankách vstřelili domácí Antonín Melka s hostujícím Davidem Dvořáčkem.

41. kolo první hokejové ligy:
Vsetín - Benátky nad Jizerou 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky: 56. Slováček - 35. Klapka, 39. Niko, 58. Wiencek. Rozhodčí: Fiala, Šutara - Poruba, Rožánek. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 2720.
Frýdek-Místek - Slavia Praha 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 32. F. Haman - 22. J. Veselý, 53. Martin Procházka. Rozhodčí: Jechoutek, Obadal - Maštalíř, Gančarčík. Vyloučení: 6:5, navíc Christov - Štibingr oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 1267.
Třebíč - Motor České Budějovice 3:4 po sam. nájezdech (2:2, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 13. Kusko, 15. Raška, 48. Vodný - 7. Z. Doležal, 13. Bradley, 30. Fillman, rozhodující sam. nájezd Pýcha. Rozhodčí: Kopeček, Pilný - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 1567.
Ústí nad Labem - Prostějov 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Branky: 34. a 43. Melka, 19. Davídek, 27. Roubík - 4. a 45. Dvořáček, 52. Žovinec. Rozhodčí: Wagner, Valenta - Coubal, Šimán. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 796.
Poruba - Jihlava 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky: 24. Vymazal - 2. M. Hlinka, 13. J. Holý. Rozhodčí: Kašík, Přikryl - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. Diváci: 810.