Benátky - Jihlava 1:2 PPBenátky zaskočily první Jihlavu, Slavia Vsetín. A co Kladno?

Vedoucí Jihlava vyhrála 2:1 v pokračování první hokejové ligy na ledě třináctých Benátek, ale rozhodla až v prodloužení. Také další celky z popředí tabulky měly ve 43. kole problémy. Vsetín doma šel do prodloužení se Slavií, nakonec zvítězil 3:2. Kladno prohrávalo v Ústí 0:2, ale stihlo otočit na 3:2. Motor také otáčel na 5:3 ve Frýdku-Místku.

Jihlavští mají v čele tabulky náskok 11 bodů před Kladnem. Stejně bodů jako Rytíři (74) má i Vsetín. O bod za Valachy jsou České Budějovice, které si díky velkému obratu odvezly z Frýdku-Místku tři body za výhru 5:3. Jak Vsetín, tak i Motor odehrály oproti Dukle a Kladnu o utkání méně.

Benátky nad Jizerou se prosadily jako první ve 13. minutě v početní výhodě zásluhou obránce Petra Kolmanna. Vyrovnávací branku vstřelil ve druhé části útočník Nicolas Werbik. Duel pomalu směřoval k samostatným nájezdům, když devět sekund před koncem nastaveného času rozhodl o triumfu Dukly bek Jan Pohl. Domácí neuspěli po dvou výhrách.

Vsetín dostal do vedení útočník Jiří Karafiát, který z poloviny hřiště nahodil puk na brankáře Jana Růžičku a ten si ho srazil za záda. Valaši dvakrát vedli, ale Pražané v obou případech odpověděli. Vítěze muselo určit až prodloužení, které ukončil druhým gólem večera Luboš Rob. Nejlepší kanonýr soutěže zaokrouhlil počet tref na 30. Třiadvacetiletý útočník se zároveň propracoval na první místo kanadského bodování.

Předposlední Ústí nad Labem si v rozmezí 30. až 32. minuty vypracovalo dvoubrankový náskok. Jenže Rytíře vrátil do hry na konci druhé části zadák Jiří Říha a nerozhodný stav zařídil další obránce Linus Svedlund. Zvrat dokonal útočník Tomáš Kaut. Slovan našel přemožitele po třech zápasech.

Ve Frýdku-Místku svítil na ukazateli skóre po dvou třetinách stav 3:1 pro domácí. Motor však čtyřmi brankami v závěrečné třetině otočil souboj na svoji stranu. Rysům nebyly nic platné ani dvě branky útočníka Štěpána Novotného. Frýdek-Místek zužitkoval dvě přesilovky, Jihočeši udeřili dvakrát v oslabení, což se domácím povedlo jednou.

Litoměřice porazily Prostějov 5:1. Dva góly vsítil útočník Filip Helt. Jestřábi odešli s prázdnou v pátém venkovním utkání za sebou. Poruba přehrála Přerov 2:1 po samostatných nájezdech a zvítězila i ve druhém duelu pod vedením nového trenéra Miloše Holaně. Bod navíc přiřkl ostravskému celku v sedmé sérii nájezdů útočník Jan Káňa.

Třebíč zdolala poslední Kadaň 4:3. Hosté vedli, ale Horácká Slavia v úvodním dějství dvěma brankami během 22 vteřin otočila skóre a zkraje prostřední části zvýšila na 3:1. Trhači se dvakrát přiblížili na dostřel, ale osmou prohru v řadě neodvrátili.

43. kolo první hokejové ligy:
Benátky nad Jizerou–Jihlava 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 13. Kolmann – 34. Werbik, 65. J. Pohl. Rozhodčí: Luczków, Valenta – Ševic, Tvrdík. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 225.
Třebíč–Kadaň 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Branky: 15. Malec, 16. M. Novák, 22. Nedvídek, 27. Nedbal – 8. Wágner, 24. Klejna, 51. J. Svoboda. Rozhodčí: Kašík, Micka – Podrazil, Bosák. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 876.
Vsetín–Slavia Praha 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 – 1:0)
Branky: 50. a 64. Rob, 14. Karafiát – 39. J. Doležal, 51. Procházka. Rozhodčí: Barek, Koziol – Lukš, Novák. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Diváci: 2610.
Litoměřice–Prostějov 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Branky: 2. a 29. Helt, 12. M. Kadlec, 46. Marcel, 57. J. Dvořák – 36. Nouza. Rozhodčí: Grech, Kopeček – Kokrment, Horažďovský. Vyloučení: 6:3, navíc Strejček (Litoměřice) 10 min. Bez využití. Diváci: 911.
Frýdek-Místek–České Budějovice 3:5 (1:1, 2:0, 0:4)
Branky: 32. a 37. Novotný, 14. Kofroň – 13. Beránek, 47. Babka, 49. R. Přikryl, 57. Pýcha, 59. Gilbert. Rozhodčí: Cabák, Čech – Měkýš, Komínek. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:2.
Ústí nad Labem–Kladno 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Branky: 30. Tůma, 32. D. Merta – 40. J. Říha, 45. Svedlund, 52. T. Kaut. Rozhodčí: Souček, Jechoutek – Beneš, Štofa. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 1446.
Poruba–Přerov 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 28. Illéš, rozhodující sam. nájezd J. Káňa – 2. Tomi. Rozhodčí: Dědek, Vrba – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 810.