Jihlava - Přerov 1:0Jihlava vede stále o osm bodů, na druhé místo se posunul Vsetín

Hokejisté Jihlavy vyhráli ve 46. kole první ligy doma nad Přerovem 1:0 a drží si v čele tabulky osmibodový náskok. Na druhé místo se díky vítězství nad Prostějovem 4:1 posunul Vsetín, který přeskočil Kladno. Rytíři podlehli ve Frýdku-Místku 1:5. Po dvou porážkách zabral čtvrtý Motor České Budějovice, jenž zvítězil v Benátkách nad Jizerou 3:2.

Radost hokejistů Jihlavy.

Jihlavská Dukla si připsala už 31. výhru v sezoně. O jediný gól zápasu se postaral ve 25. minutě v přesilové hře přesnou dělovkou od modré čáry Matěj Pekr. Vedle něj se pod triumf Dukly podepsal hlavně švédský brankář Niklas Lundström, který pochytal všech 34 střel soupeře. Jeho protějšek Lukáš Klimek zase inkasoval jen jednou ze 37 pokusů.

Vsetín vyhrál jedenáctý z posledních dvanácti zápasů a unikl Kladnu na rozdíl tří bodů. Do 22. minuty Valaši získali vedení 3:0 díky trefám Ondřeje Kopty, Romana Ráce v přesilové hře a Luboše Roba. Na konci druhé části sice snížil Marek Račuk, ale výhru Vsetína pečetil Tomáš Pitule.

Kladno nezvládlo bitvu ve Frýdku-Místku a po třech vítězstvích nezískalo ani bod. Rozhodly hlavně domácí přesilovky, z nichž padly hned čtyři góly. Hattrickem se pak blýskl útočník Frýdku-Místku Vít Christov.

Českobudějovický Motor prohrával v Benátkách nad Jizerou 0:1 i 1:2, ale další ztrátu nedopustil. V 55. minutě vyrovnal na 2:2 Martin Heřman a v čase 57:41 rozhodl Kanaďan David Gilbert.

Poruba i ve čtvrtém utkání pod novým koučem Milošem Holaněm slavila vítězství a rozdrtila poslední Kadaň 8:1. Třebíč zdolala Ústí nad Labem 3:2 v prodloužení díky gólu obránce Karla Nedbala v čase 62:50. Litoměřice i zásuhou dvou branek Jan Kloze porazily Havířov 5:1.

46. kolo první hokejové Chance ligy:
Jihlava - Přerov 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 35. Pekr. Rozhodčí: Grech, Šindel - Tvrdík, Šimán. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 1339.
Benátky nad Jizerou - Motor České Budějovice 2:3 (0:0, 1:0, 1:3)
Branky: 33. M. Zachar, 50. D. Špaček - 44. Plášil, 55. M. Heřman, 58. Gilbert. Rozhodčí: Micka, T. Veselý - Bosák, Horažďovský. Vyloučení: 7:10. Využití: 0:1. Diváci: 351.
Vsetín - Prostějov 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky: 5. Kopta, 20. Rác, 22. Rob, 57. Pitule - 35. Račuk. Rozhodčí: Doležal, Dědek - Měkýš, Coubal. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 2510.
Třebíč - Ústí nad Labem 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 24. Kusko z trestného střílení, 53. L. Vágner, 63. Nedbal - 31. Schwamberger, 43. Hes. Rozhodčí: R. Čech, Barek - Bohuněk, Zídek. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 895.
Poruba - Kadaň 8:1 (1:1, 4:0, 3:0)
Branky: 27. a 44. Kanko, 28. a 51. Ďurač, 36. a 56. Slavík, 10. Zdeněk, 27. Guman - 4. Maršoun. Rozhodčí: Fiala, Přikryl - Lukš, Novák. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 528.
Litoměřice - Havířov 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
Branky: 49. a 55. J. Kloz, 17. Korkiakoski, 28. J. Dvořák, 42. Šik - 22. Kotala. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek - Ševic, Votrubec. Vyloučení: 4:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 854.
Frýdek-Místek - Kladno 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Branky: 25., 36. a 50. Christov, 15. Klimša, 39. Bartko - 30. Svedlund. Rozhodčí: Šutara, Obadal - Štofa, Beneš. Vyloučení: 9:11, navíc Mikulík - Vampola oba 10 min, Machač 5 min. a do konce utkání. Využití: 4:0. Diváci: 1646.