Č. Budějovice - Jihlava 4:2Vedoucí Jihlava zkolabovala ve šlágru kola

Vedoucí Jihlava v závěru šlágru 47. kola první ligy na ledě Motoru České Budějovice hokejově zkolabovala a prohrála 2:4. Její náskok před druhým Vsetínem se snížil na pět bodů. Valaši vyhráli na hřišti poslední Kadaně 5:1. Uspělo i třetí Kladno, které zdolalo Porubu 3:2.

Hráčům Motoru se proti lídrovi tabulky povedl fantastický obrat. Po dvou třetinách vedli hosté 2:0, ve třetím dějství ale kralovali pouze domácí. V posledních deseti minutách otočili výsledek Lukáš Endál, Jiří Šimánek, Zdeněk Doležal a Martin Heřman.

Jihočeši zopakovali povedený závěr ze sobotního duelu v Benátkách nad Jizerou, kde ve třetí třetině skórovali třikrát a vyhráli 3:2. V tabulce jim patří čtvrtá pozice o dvanáct bodů za vedoucí Duklou.

Vsetín zvítězil v šestém duelu v řadě. V Kadani vedl už po 35 sekundách po trefě Antonína Pechance a v 52. minutě zvýšil ve vlastním oslabení svou 33. trefou v sezoně nejlepší střelec soutěže Luboš Rob už na 4:0. Kadaň prohrála podvanácté za sebou.

Ve tříbodovém závěsu za Vsetínem se nachází Kladno, které doma přetlačilo 3:2 ostravskou Porubu. Rytíři kráčeli ke třem bodům už po první třetině, kterou díky gólům Ladislava Zikmunda a Jiřího Říhy ovládli 2:0. Vítězný gól pak v 58. minutě vstřelil Tomáš Kaut. Poruba v utkání dvakrát snížila na jednobrankový rozdíl a poprvé po čtyřech výhrách neuspěla.

Přerov porazil Slavii 3:2 v prodloužení díky brance obránce Mikuláše Zbořila v čase 63:20 v přesilovce. Vítězství Benátek nad Jizerou v Prostějově 2:1 zařídil po obratu v 52. minutě Jakub Rychlovský. Litoměřice vyhrály v Ústí nad Labem 5:2 a Havířov doma podlehl Frýdku-Místku 2:4.

47. kolo první hokejové Chance ligy:
Motor České Budějovice - Jihlava 4:2 (0:1, 0:1, 4:0)
Branky: 51. Endál, 57. Šimánek, 59. Z. Doležal, 60. M. Heřman - 18. Anděl, 38. Skořepa. Rozhodčí: Wagner, Pilný - Coubal, Bohuněk. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 6421.
Prostějov - Benátky nad Jizerou 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 33. Divíšek - 37. Bittner, 52. Rychlovský. Rozhodčí: Dědek, Šutara - Štofa, Beneš. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 1125.
Kadaň - Vsetín 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)
Branky: 58. Šulek - 1. Pechanec, 26. Theoret, 43. Kucharczyk, 52. Rob, 59. Kopta. Rozhodčí: Souček, Micka - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 301.
Kladno - Poruba 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)
Branky: 10. Zikmund, 20. J. Říha, 48. T. Kaut - 46. Guman, 54. Ovčačík. Rozhodčí: Kostourek, Valenta - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 1655.
Havířov - Frýdek-Místek 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Branky: 2. Bambula, 42. R. Veselý - 9. a 36. Hladonik, 11. Haman, 60. Kaukič. Rozhodčí: Přikryl, Koziol - Poruba, Otáhal. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 1858.
Ústí nad Labem - Litoměřice 2:5 (2:1, 0:3, 0:1)
Branky: 12. Krliš, 19. Melka - 24. a 58. J. Kloz, 2. Šik, 22. M. Kadlec, 36. Jícha. Rozhodčí: Grech, Luczków - Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 1007.
Přerov - Slavia Praha 3:2 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
Branky: 49. Moučka, 60. Sikora, 64. M. Zbořil - 3. Šteiner, 50. M. Ondráček. Rozhodčí: Obadal, Kašík - Novák, Zedník. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:0. Diváci: 1754.