Havířov - Jihlava 5:1Favorité v první lize propadli, prohrály Jihlava, Vsetín i Kladno

Favoritům se v 51. kole první hokejové ligy nedařilo. Vedoucí Jihlava prohrála v Havířově 1:5, druhý Vsetín inkasoval debakl v Třebíči 0:6 a třetí Kladno podlehlo doma pražské Slavii 3:4 v prodloužení. Čtvrtý Motor České Budějovice zvítězil v Prostějově 3:2 po samostatných nájezdech.

Jihlava jela do Havířova posílena o výhru nad Kladnem, roli favorita ale vůbec nepotvrdila. Už v sedmé minutě prohrávala po brance Ondřeje Procházky a v prostředním dějství šla do kolen úplně. Nejprve se dvěma góly v rychlém sledu prosadil Jakub Kotala, ve 40. minutě přidal čtvrtou trefu Radek Veselý. Na něj navázal v závěrečném dějství ještě Dominik Pawliczek, za hosty už jen zkorigoval výsledek Jan Pohl.

Velké překvapení se zrodilo i v Třebíči a Vsetín utrpěl svoji vůbec nejtěžší porážku v sezoně. Zápas se proměnil v exhibici čtyřiadvacetiletého Lukáše Nedvídka, který za 27 minut třikrát skóroval. Dosáhl tím na premiérový hattrick v sezoně, po třech kanadských bodech v zápase nasbírali i Šimon Szathmáry, Michal Vodný a Silvester Kusko.

V souboji dvou ještě nedávno extraligových celků se radovala Slavia, která zvítězila v Kladně 4:3 v prodloužení a připsala si důležité body v bitvě o play off. Pražané soupeře přestříleli, o jejich vítězství ale rozhodl až v 65. minutě Martin Procházka.

Z velkých favoritů tak uspěly pouze čtvrté České Budějovice, které v prodloužení udolaly Prostějov. Jihočeši dlouho vedli zásluhou Lukáše Endála, Lukáš Žálčík ale dvěma góly během minuty duel bleskově otočil. Záhy ale vyrovnal Zdeněk Doležal, a tak o vítězi nakonec rozhodl až nájezd Romana Přikryla.

51. kolo první hokejové Chance ligy:
Třebíč - Vsetín 6:0 (1:0, 4:0, 1:0)
Branky: 8., 27. a 35. Nedvídek, 22. T. Havránek, 31. Kusko, 49. Szathmáry. Rozhodčí: Souček, Vokřál - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 9:10, navíc Kucharczyk (Vsetín) 10 min. Využití: 3:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 1256.
Ústí nad Labem - Benátky nad Jizerou 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Branky: 10. a 39. Šťovíček, 28. Ouřada - 51. A. Najman. Rozhodčí: Micka, Obadal - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 459.
Havířov - Jihlava 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Branky: 21. a 26. Kotala, 7. O. Procházka, 40. R. Veselý, 43. Pawliczek - 44. J. Pohl. Rozhodčí: Přikryl, Dědek - Lukš, Zedník. Vyloučení: 3:1, navíc F. Seman (Havířov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1389.
Kadaň - Přerov 1:6 (1:4, 0:2, 0:0)
Branky: 12. Wágner - 7. Krisl, 10. Hejcman, 15. Navrátil, 19. T. Sýkora, 26. Moučka, 30. R. Černý. Rozhodčí: Zubzanda, Wagner - Štofa, Beneš. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 243.
Litoměřice - Poruba 6:3 (1:1, 2:1, 3:1)
Branky: 1. a 53. Korkiakoski, 32. P. Svoboda, 39. Ščegolkov, 59. M. Kadlec, 60. D. Sklenář - 17. a 29. Ďurač, 57. Alexejev. Rozhodčí: Kostourek, T. Veselý - Maštalíř, Pechánek. Vyloučení: 4:8, navíc Dolejš (Poruba) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 921.
Kladno - Slavia Praha 3:4 v prodl. (1:2, 0:0, 2:1 - 0:1)
Branky: 9. a 47. Zikmund, 55. Redlich - 16. a 19. F. Vlček, 50. A. Furch, 65. Martin Procházka. Rozhodčí: Valenta, Šindel - Kokrment, Coubal. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 1862.
Prostějov - České Budějovice 2:3 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 53. a 54. Žálčík - 27. Endál, 56. Z. Doležal, rozhodující sam. nájezd R. Přikryl. Rozhodčí: J. Doležal, Pilný - Poruba, Rožánek. Vyloučení: 5:7, navíc V. Meidl (Prostějov) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1297.