Jihlava - Poruba 2:1Jihlava porazila Porubu a vyhrála základní část první ligy

Hokejisté Jihlavy vyhráli v sobotním 56. kole první ligy doma nad Porubou 2:1 a zajistili si prvenství v základní části. Dukla tak vede o 13 bodů před druhým Vsetínem, kterému zbývá sehrát čtyři zápasy. Valaši vyhráli na ledě Benátek nad Jizerou 2:1 až v prodloužení a ztratili tak i teoretickou šanci na první místo.

Jihlava, která bojuje o návrat do extraligy, si připsala šestý triumf za sebou. Na zásah Jakuba Suchánka z poloviny zápasu sice rychle odpověděl Ctirad Ovčačík, gól Tomáše Čachotského ze 45. minuty už ale znamenal pro Duklu další tři body do tabulky.

Třetí výhra pro Vsetín

Vsetín si připsal třetí výhru v řadě. Vyrovnané utkání rozhodl v 63. minutě Tomáš Pitule, jenž si vybruslil zpoza brány a povedeným zakončením na přední tyč rozjásal příznivce hostů. Tým trenéra Jiřího Dopity tak v tabulce zůstal o dva body před Českými Budějovicemi, které před svými fanoušky porazily 3:2 Třebíč.

Tým Motoru poslal v šesté minutě v přesilovce do vedení Lukáš Endál, ve druhém dějství se role ale obrátily. Hosté dvěma góly v rozmezí sedmi minut zaskočili favorita, jehož ale rychle vrátila do hry branka Martina Nováka. O vítězi utkání tak nakonec rozhodla až 59. minuta, v níž ránu Zdeňka Kutláka chytře tečoval Jakub Babka a vystřelil tím Jihočechům posun na třetí místo o dva body před Kladno, které mělo volný los.

Prostějov deklasoval Ústí

V přetahované o poslední čtyři volná místa do play off si hodně pomohl pátý Přerov. Ten doma zdolal přímého konkurenta v boji o postup Litoměřice 3:1, když dokázal vytrestat soupeřovu nedisciplinovanost. Hosté totiž nabídli domácím hned dvanáct přesilovek, ze kterých padly tři branky.

Důležité tři body si připsal i Prostějov, který na svém ledě deklasoval Ústí nad Labem 7:0 a posunul se na sedmou pozici o skóre před Litoměřice. Jestřábi zdrtili svého soka ve druhé třetině, kdy mu nasázeli hned pět gólů. Po třech bodech za gól a dvě asistence si připsali Marek Račuk a Lukáš Žálčík.

Šestý Havířov si připsal povinné vítězství 4:2 nad poslední Kadaní a drží si čtyřbodový náskok před devátým Frýdkem-Místkem, jenž vyhrál na Slavii 2:0. Druhým čistým kontem v sezoně k tomu pomohl šestnáctiletý gólman Nick Malík. Frýdek-Místek tak zaostává za Prostějovem a Litoměřicemi o bod.

56. kolo první hokejové Chance ligy
Slavia Praha - Frýdek-Místek 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 13. Klimša, 59. Martynek. Rozhodčí: Šindel, Valenta - Bosák, Podrazil. Vyloučení: 3:6. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 482.
Prostějov - Ústí nad Labem 7:0 (1:0, 4:0, 2:0)
Branky: 15. V. Meidl, 21. Volf, 31. Divíšek, 32. Venkrbec, 36. Račuk, 42. Žálčík, 56. Husa. Rozhodčí: Kašík, Kopeček - Lukš, J. Novák. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 1326.
Benátky nad Jizerou - Vsetín 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 22. Teplý - 6. J. Drtina, 63. Pitule. Rozhodčí: Grech, Souček - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:5, navíc Havlín - Pitule oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 285.
Motor České Budějovice - Třebíč 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Branky: 6. Endál, 35. M. Novák, 59. Babka - 26. T. Havránek, 33. R. Havlát. Rozhodčí: Obadal, Vrba - Votrubec, O. Doležal. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 6279.
Přerov - Litoměřice 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 7. Pala, 22. T. Sýkora, 55. Navrátil - 28. M. Kadlec. Rozhodčí: Wagner, J. Doležal - Otáhal, Zídek. Vyloučení: 4:12, navíc T. Král (Litoměřice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 1923.
Havířov - Kadaň 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
Branky: 14. Gřeš, 21. Rašner, 34. Rehuš, 47. R. Veselý - 35. M. Zabloudil, 39. Wágner. Rozhodčí: Fiala, Dudek - Poruba, Rožánek. Vyloučení: 4:1. Bez využití. Diváci: 1382.
Jihlava - Poruba 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 31. Suchánek, 45. Čachotský - 33. Ovčačík. Rozhodčí: Šutara, Cabák - Bartek, Konvička. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:1. Diváci: 1801.