Havířov - Kladno 0:2Jágrův vítězný návrat! Kladno si poradilo s Havířovem, Vsetín slaví výhru nad lídrem

Havířov

Hokejoví fanoušci se dočkali! Legenda českého hokeje Jaromír Jágr nastoupil v 57. kole první ligy za Kladno na ledě Havířova. Po boku Tomáše Plekance a Antonína Melky se bodově neprosadil, přesto mohl slavit vítězství svého týmu 2:0. Středočeši ztrácí tři body na druhý Vsetín, který si poradil s vedoucí Jihlavou 2:1. Účast hvězd Jágra s Plekancem přilákala do hlediště havířovského stadionu skvělou návštěvu 4231 fanoušků.

Zleva Jaromír Jágr z Kladna a Branislav Rehuš z Havířova.

Jaromír Jágr vyzkoušel pozornost domácího gólmana Ondřeje Bláhy poprvé ve 13. minutě, už o pár sekund později však musel držet svým spoluhráčům palce z trestné lavice, když byl vyloučen za hákování.

Jediná branka úvodní třetiny padla v poslední minutě, kdy domácí Kotal fauloval ve velké šanci Jakuba Strnada, který následně proměnil trestné střílení a poslal Kladno do vedení.

Jaromír Jágr v diskusi s Tomášem Plekancem

Sedmačtyřicetiletý útočník se do dobré příležitosti dostal v 27. minutě po zpětné přihrávce Tomáše Plekance, jeho střela však mířila nad havířovskou branku.

Do veliké šance se ve 33. minutě probila dvojice domácích Kurovský, Seman, v nájezdu na jediného obránce však neuspěli a hosté vzápětí trestali.

O druhou branku Kladna se postaral v 34. minutě Ladislav Zikmund, asistenci si připsali Machač a Jelínek. Ve třetí třetině se již skóre nezměnilo a Kladno si tak připsalo cenné vítězství na ledě Havířova 2:0.

"Bylo to strašně těžké utkání a jsme rádi, že odtud vezeme vítězství. Jaromír vypadal velice dobře na to, že hrál po takové době. Pomohl nám v přesilovkách, hned bylo vidět, že se přesilovky zlepšily, když si to tam s Tomášem dali. Přesilovková lajna hrála velmi dobře, sice nepadl gól, ale šance jsme měli. Samozřejmě jsme rádi, že už je Jaromír zpátky," hodnotil trenér Kladna Jindřich Lidický na klubovém webu přínos Jágra a Plekance.

Na svou první soutěžní branku po návratu do Kladna tak druhý nejproduktivnější hráč historie NHL stále čeká. Naposledy v barvách Rytířů skóroval při výluce zámořské ligy 27. prosince 2012 v Třinci, kde zmírnil porážku 1:4. Jágr strávil na ledě téměř 18 minut. Další duel jej čeká ve středu doma proti Ústí nad Labem.

Jágr sehrál před sezonou čtyři přípravné zápasy, ale při svém posledním vystoupení 23. srpna doma proti Litoměřicím se zranil. Natrhnul si zadní stehenní sval a jeho návrat se nakonec protáhnul na šest měsíců.

Vsetín si poradil s Jihlavou, slaví i Budějovice

Důležitou výhru si připsali hokejisté Vsetína, kteří na domácím ledě porazili vedoucí Jihlavu 2:1. Valachy poslal do vedení v 16. minutě Kucharczyk, za hosty bleskově vyrovnal o 41 sekund později Anděl. Vítěznou branku si připsal v 57. minutě utkání Rác. Vsetín si tak pojistil druhé místo tabulce, na již jistého vítěze základní části Jihlavu ztrácí deset bodů.

Na třetím místě jsou České Budějovice, které zvítězily po nájezdech na ledě Litoměřic 4:3. Jihočeši přitom ještě v 53. minutě utkání prohrávali o dvě branky, díky Doležalovi a Kanaďanovi Gilbertovi, který vyrovnal 55 sekund před koncem, si však zajistili prodloužení. V něm branka nepadla, o bodu navíc tak rozhodly samostatné nájezdy, kde byli úspěšnější hosté.

Frýdek-Místek nestačil na Přerov

Osmé Litoměřice se přesto vzdálily na rozdíl dvou bodů devátému Frýdku-Místku, který podlehl v důležité bitvě o play off doma Přerovu 2:4. Zubr mu se třemi zápasy do konce unikl už na osm bodů.

Na čtyřbodový rozdíl Frýdku-Místku utekl Prostějov, který vyhrál v Třebíči 2:1 a dostal se na šestou pozici o skóre pře Havířov. Desátá Horácká Slávia po porážce přišla definitivně i o teoretickou naději na postup do čtvrtfinále.

57. kolo první hokejové ligy:
Havířov - Kladno 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky: 20. J. Strnad z trest. střílení, 34. Zikmund. Rozhodčí: R. Čech, Koziol - Lukš, J. Novák. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 4231.
Třebíč - Prostějov 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky: 7. V. Brož - 29. Žálčík, 37. L. Volf. Rozhodčí: T. Veselý, Pilný - Štofa, Beneš. Vyloučení: 6:7, navíc L. Forman, Bilčík (oba Třebíč) oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 827.
Vsetín - Jihlava 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky: 16. Kucharczyk, 57. Rác - 17. Anděl. Rozhodčí: J. Doležal, P. Přikryl - Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 3:6, navíc J. Pohl (Jihlava) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3270.
Poruba - Slavia Praha 3:2 (2:2, 0:0, 1:0)
Branky: 6. Kanko, 17. T. Jáchym, 46. Alexejev - 10. a 14. Šmerha. Rozhodčí: Skopal, J. Ondráček - Gančarčík, Poruba. Vyloučení: 5:4, navíc J. Káňa (Poruba) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 350.
Frýdek-Místek - Přerov 2:4 (0:2, 0:2, 2:0)
Branky: 43. Kofroň, 59. Haman - 1. R. Černý, 20. T. Doležal, 29. Malina, 39. Tomi. Rozhodčí: Dědek, Fiala - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. Diváci: 1505.
Ústí nad Labem - Kadaň 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky: 32. a 34. Chrpa, 51. Schwamberger, 54. T. Jandus. Rozhodčí: Grech, Micka - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 496.
Litoměřice - Motor České Budějovice 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 4. Marcel, 26. D. Merta, 50. Kropáček - 25. a 60. Gilbert, 55. Z. Doležal, rozhodující sam. nájezd Pýcha. Rozhodčí: Souček, Valenta - Rubáš, Šimán. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Diváci: 1082.