Jihlava - Benátky 8:2Jihlava si doma s chutí zastřílela, hlavní hvězdou kola však byla kladenská legenda

Hlavní hvězdou 58. kola hokejové Chance ligy byl legendární kladenský útočník Jaromír Jágr. Ten se roční pauze představil ve druhém utkání v řadě, tentokrát nastoupil na domácím ledě proti Ústí nad Labem. Jeho Rytíři vyhráli 3:2 a legenda s číslem 68 na dresu si připsala dvě asistence. Roli favorita potvrdila doma Jihlava, když přehrála Benátky v poměru 8:2. Vlastní fandy nepotěšila Slavia, doma podlehla Vsetínu 3:5.

Radost jihlavských hokejistů během utkání první Chance ligy.

Vedoucí Jihlava rozstřílela Benátky nad Jizerou 8:2 a doma uspěla pošesté v řadě. Středočeši vyrovnali ve 24. minutě, ale Dukla do konce druhé části odskočila do vedení 4:1. Hosté se znovu prosadili zkraje třetí třetiny, jenže Dukla už jim nic jiného nedovolila a přidala čtyři branky. Tři body zaznamenali útočníci Matěj Pekr (2+1) a Josef Skořepa (0+3). V čele tabulky má Jihlava náskok deseti bodů na druhý Vsetín.

Valaši zvítězili v Edenu nad Slavií 5:3 a triumfovali popáté za sebou. Proti Pražanům skórovalo pět různých střelců. Svěřenci Jiřího Dopity mají tříbodový náskok na České Budějovice a Kladno. Slávisté prohráli čtvrtý duel v řadě.

Jiří Dopita z olympijského hokejového týmu z Nagana.

Pátá výhra po sobě se podařila také Českým Budějovicím, které zdolaly Frýdek-Místek 5:2. Motor rozhodl až ve třetí části, v níž nasázel Rysům čtyři branky. O dvě se postaral útočník Miloslav Čermák. Z deváté příčky chybějí Frýdku-Místku dva body na osmé Litoměřice, které si z Prostějova odvezly prohru 2:4.

Jestřábi se radovali z třetího triumfu za sebou a jsou šestí, naopak Stadion prohrál počtvrté v řadě a promarnil možnost vytvořit si na poslední postupové pozici pro play off dostatečný náskok.

Přerov v domácím prostředí nestačil na Porubu 3:4 po samostatných nájezdech, ale bodoval ve dvanáctém duelu za sebou. Na úspěchu ostravského celku se nejvíc podílel útočník Ivan Ďurač, jenž dal gól ze hry a dvěma proměněnými nájezdy přisoudil svému týmu prémiový bod.

Třebíč si z ledu poslední Kadaně odvezla tři body za vítězství 8:3. Horácká Slavia ovládla poslední dvacetiminutovku, v níž nasázela pět branek. Čtyřmi body za gól a tři nahrávky zazářil útočník Robert Havlát. Další útočník Lukáš Nedvídek posbíral o bod méně za dvě trefy a přihrávku a zadák Lukáš Forman asistoval u tří branek. Trhači nezvládli 23. utkání v řadě, naposledy uspěli 10. prosince proti Benátkám nad Jizerou (4:3).

Jaromír Jágr během utkání Chance ligy, HC Rytíři Kladno - HC Ústí nad Labem, hrané 20. února 2019 v Kladně.

Hokejisté Kladna získali v 58. kole první ligy jistotu první čtyřky po základní části, poté co s Jaromírem Jágrem a Tomášem Plekancem v sestavě porazili předposlední Ústí nad Labem 3:2. První domácí start sedmačtyřicetiletého Jágra po návratu na led přilákal do ochozů 3831 diváků a majitel středočeského klubu je nezklamal. Stejně jako Plekanec si připsal dvě asistence.

V deváté minutě Jágr v přesilové hře nahrál z pravého kruhu na druhou stranu Jiřímu Říhovi a ten otevřel skóre. Hosté sice dokázali v první třetině vyrovnat na 1:1, zbytek utkání ale patřil Rytířům. V úvodu prostřední dvacetiminutovky vstřelil vítěznou branku Šimon Jelínek, u jehož trefy asistoval Plekanec.

Rovněž třetí gól v 47. minutě přidalo Kladno v početní výhodě. Jágr u modré čáry udržel puk a přihrál ho Brendonu Nashovi, jehož střelu dorazil do sítě Petr Vampola. Poté se útočník Rytířů Patrik Machač neprosadil z trestného střílení. Slovan upravil stav dvě sekundy před koncem zápasu. Rytíři zvítězili v pátém utkání za sebou.

Výsledky 58. kola první hokejové Chance ligy:
České Budějovice - Frýdek-Místek 5:2 (1:1, 0:0, 4:1)
Branky: 46. a 55. Čermák, 20. Bradley, 53. Endál, 60. Heřman - 7. Hladonik, 59. Mikulík. Rozhodčí: Doležal, Ondráček - Štofa, Beneš. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5580.
Jihlava - Benátky nad Jizerou 8:2 (1:0, 3:1, 4:1)
Branky: 10. a 49. Pekr, 32. J. Holý, 34. Anděl, 39. Osmík, 45. Suchánek, 51. A. Zeman, 59. Hrníčko - 24. Kunst, 41. Chrtek. Rozhodčí: Kopeček, Cabák - Dohnal, Bohuněk. Vyloučení: 5:5, navíc Dostálek 5 min. a do konce utkání, Pohl - Šír oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1265.
Prostějov - Litoměřice 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky: 54. a 60. Starý, 7. Nouza, 23. V. Meidl - 4. M. Kadlec, 41. Průžek. Rozhodčí: Kíka, Obadal - Bartek, Poruba. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 1377.
Slavia Praha - Vsetín 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
Branky: 11. Ryzák, 32. J. Doležal, 59. Barák - 16. Rob, 24. Rác, 36. Slováček, 50. Vítek, 55. Pechanec. Rozhodčí: Kašík, Pilný - Ševic, Votrubec. Vyloučení: 2:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1019.
Kadaň - Třebíč 3:8 (2:1, 0:2, 1:5)
Branky: 13. Zabloudil, 14. Wágner, 47. Eliáš - 4. Ferda, 25. Vodný, 31. Szathmáry, 41. Nedvídek, 41. Střondala, 47. Nedvídek, 48. Tadeáš Král, 59. Havlát. Rozhodčí: Luczków, Jechoutek - Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1.
Kladno - Ústí nad Labem 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 9. J. Říha, 21. Jelínek, 47. Vampola - 9. Šťovíček, 60. Roubík. Rozhodčí: Valenta, Šindel - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. Diváci: 3831.
Přerov - Poruba 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 26. Pšurný, 39. F. Dvořák, 45. Davídek - 11. a rozhodující sam. nájezd Ďurač, 29. Illéš, 45. Slavík. Rozhodčí: Hradil, Barek - Lukš, Kotlík. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 1780.