Živě

Děsivý moment! Jágr zasáhl bruslí jihlavského gólmana, tomu crčela z obličeje krev

16. března 2019 20:30 - Jihlava/Praha
(Aktualizováno: 16. března 2019 21:32)

Byla to situace, při které se ve druhé třetině druhého semifinále první hokejové ligy mezi domácí Jihlavou a Kladnem tajil dech. Útočník a majitel Rytířů Jaromír Jágr při pádu nešťastně zasáhl svou bruslí gólmana Dukly Davida Honzíka, kterému od krvavého zranění v obličeji nepomohla ani maska.

 

Luboš Pavlíček, ČTK

Honzík ve 33. minutě přikryl lapačkou puk po střele Tomáše Plekance, když od zadního mantinelu přijel před branku Jágr a nechtěně Honzíka zasáhl do hlavy. Nejprve kolenem a pak při pádu i bruslí.

Pětadvacetiletý gólman okamžitě sundal masku a sledoval, jak mu tržná rána v obličeji silně krvácí. Na ledě se strhla potyčka, po jejímž skončení šel Jágr zjistit, jaký je zdravotní stav Honzíka a omluvit se mu.

Když sedmačtyřicetiletá legenda viděla, že brankář Jihlavy silně krvácí, ihned mávala směrem ke střídačkám, aby na led přispěchal s pomocí doktor.

Honzík následně opustil led po svých s ručníkem přiloženým k obličeji a zamířil do kabiny na šití. "Jágr padal a trefil mě patou brusle přes mřížku. Neštěstí to dobře dopadlo, brusle mě netrefila do krku," říkal Honzík po utkání pro ČT a ze šrámu u pravého oka mu stále tekla krev.

Místo něj musel do branky Švéd Niklas Lundström, jenž navíc rovnou čelil přesilovce Rytířů. A už po 35 vteřinách na ledě inkasoval, když nestačil na Plekancovu ránu, díky které Kladno snížilo na 1:2.

Opuštěná jihlavská brána po krvavém zranění brankáře Jihlavy Davida Honzíka.

Luboš Pavlíček, ČTK

Plekancovo snížení Honzík neviděl. Chvíli si dokonce myslel, že naopak jeho spoluhráči zvýšili na 3:0. „Jak je (kladenský) kotel nad námi, tak jsem myslel, že jsme dali gól my. Pak jsem se kouknul na televizi a dali oni, to mě hrozně mrzelo," podotkl gólman, který začal sezonu jako dvojka v extraligové Spartě a vypomáhal v první lize Slavii, ale na konci ledna zamířil do Jihlavy.

Lundström se hned po obdrženém gólu zase vrátil na střídačku, jelikož Honzík byl po ošetření připraven k návratu do akce. „Hned jsem nevěděl, jestli budu moct pokračovat, ta kaluž krve na ledě nevypadala hezky. Bolela mě hlava, odešel jsem do šatny, kde mě doktor sešil a já se mohl vrátit zpátky," popisoval Honzík.

Utkání, které nakonec Jihlava vyhrála 3:1 a sérii srovnala na 1:1, dohrával s krvavým zraněním i Jágr. „V první třetině mě soupeř omylem kopnul do žíly a celou dobu mi to krvácelo. Nedá se nic dělat, takové je play off," vysvětloval svůj dres od krve Jágr, který v sobotu vyšel bodově naprázdno.

Kladenský Jaromír Jágr během sobotního utkání v Jihlavě.

Luboš Pavlíček, ČTK

„Abych byl upřímný, cítím se nic moc. Nejhorší jsou vždycky ty druhé zápasy ve dvou dnech. Nějak jsem to ale přežil a musím se dát dohromady. Samozřejmě musím hrát líp, očekávám od sebe lepší výkony," tvrdil sebekrticky Jágr, který jihlavským protihráčům zasadil několik hitů a v závěru se zapojil i do šarvátky.

„Člověk musí nějak pomoct, když se mu nedaří střelecky," dodal.

škv, Sport.cz

Časová osa: Chance liga 2020/2021

Filtr článků - První liga


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..