Chomutov po sestupu začal vítězstvím, Kadaň s Růžičkou padla

Hokejisté Chomutova vstoupili do nového ročníku Chance ligy domácí výhrou nad Sokolovem 4:1. Bývalý kouč Pirátů, Vladimír Růžička, nyní pracuje jako konzultant pro Kadaň. Ta však úvodní duel nezvládla, když prohrála v Jihlavě 1:3. Roli favorita zvládl na domácím ledě Motor České Budějovice, když si poradil s Třebíčí (3:2).

Radost v podání hokejistů Českých Budějovic - na snímku slaví Jiří Šimánek a Jan Veselý v utkání Chance ligy.

Až prodloužení rozhodlo duel pražské Slavie s Ústím nad Labem. Po šedesáti minutách byl stav 1:1, pak Severočeši rozhodli o svém vítězství.

1. kolo první hokejové Chance ligy
Benátky nad Jizerou - Litoměřice 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)
Branky: 40. a 46. Střondala, 45. D. Sklenář, 57. Jícha. Rozhodčí: Micka, Souček - Horažďovský, Maštalíř. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. Diváci: 215.
Chomutov - Sokolov 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Branky: 17. Chrpa, 41. Rudovský, 48. Llewelly, 57. Vrhel - 18. Bečvář. Rozhodčí: Zubzanda, Šindel - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 2132.
Motor České Budějovice - Třebíč 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)
Branky: 23. a 35. J. Veselý, 36. Prokeš - 10. Kusý, 42. L. Forman. Rozhodčí: Skopal, Hucl - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Diváci: 5708.
Jihlava - Kadaň 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Branky: 8. Pekr, 18. J. Holý, 56. Lichanec - 28. M. Chalupa. Rozhodčí: J. Doležal, T. Veselý - O. Polák, Roupec. Vyloučení: 4:6, navíc M. Machač (Kadaň) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1264.
Vsetín - Frýdek-Místek 3:4 v prodl. (2:1, 0:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 7. a 60. Pechanec, 11. J. Drtina - 9. Martynek, 26. Hrachovský, 29. J. Kalus, 63. Klimša. Rozhodčí: Kašík, Maršálek - Blažek, Kučera. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Diváci: 2970.
Poruba - Havířov 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 8. Zdeněk, 25. Sikora, 56. Kanko, 60. Svačina - 40. Chroboček, 52. Rašner. Rozhodčí: Dědek, Cabák - Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 5:1. Využití: 1:2. Diváci: 1025.
Přerov - Prostějov 3:2 (3:1, 0:0, 0:1)
Branky: 3. a 17. Kubeš, 11. M. Kratochvil - 8. Berger, 41. Muška. Rozhodčí: Obadal, Vrba - Lukš, J. Novák. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:0. Diváci: 2245.
Slavia Praha - Ústí nad Labem 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 56. Kuťák - 17. Pšenička, 62. Roubík. Rozhodčí: Čáp, Pavlovič - Hnát, Štofa. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 749.