Č. Budějovice - Ústí n. Labem 9:1Kolo plné debaklů! Motor, Poruba i Přerov své soupeře deklasovaly

Hodně divoké výsledky přineslo třetí kolo Chance Ligy. Hokejisté Českých Budějovic i Poruby potupili ve 3. kole první ligy soupeře devíti góly a nadále vládnou tabulce se stoprocentním bodovým ziskem. Střelcem večera byl Tomáš Gřeš, který k výhře Ostravanů 9:3 nad Prostějovem přispěl čtyřmi góly. První bodovou ztrátu v sezoně naopak zaznamenala Jihlava, která doma prohrála s Benátkami nad Jizerou 4:5 po nájezdech.

V Českých Budějovicích se duel s Ústím nad Labem proměnil v domácí exhibici. Suverénní Jihočeši navázali na předchozí triumf 7:1 v Kadani a tentokrát nasázeli ještě o dva góly víc (9:1). O všem důležitém bylo rozhodnuto už po první třetině, kterou Motor ovládl 4:0. Útočník Lukáš Endál se prosadil v každé třetině a zaznamenal hattrick.

Jihlava padla s Benátkami

Skvělý úvod sezony ale prožívá i ostravská Poruba a její formu odnesl Prostějov. Třiadvacetiletý Gřeš dal po dvou gólech v první a třetí třetině a udělal i tečku za skóre v poslední minutě, v níž domácí dali během 25 sekund tři branky.

Jihlavská Dukla sice nad Benátkami nad Jizerou vedla téměř celý zápas, v závěru ale domácí polevili. Hosté dvěma góly v posledních šesti minutách poslali zápas do prodloužení. Rozhodn

utí pak přinesly až nájezdy, které díky Ondřeji Chrtkovi ovládli hosté z Benátek.

První výhru slaví Vsetín

První triumf v ročníku slaví Vsetín, jenž před domácím publikem udolal 3:2 nováčka ze Sokolova. Rozhodující gól vstřelil z přesilovky v polovině utkání Adam Pechanec.

Doma slavili i chomutovští Piráti, kteří přehráli 3:0 Třebíč. Hrdinou zápasu byl brankář Dominik Pavlát, který pochytal 29 střel a poprvé v sezoně udržel čisté konto.

Přerov rozstřílel i díky hattricku Romana Pšurného 7:0 Kadaň, Frýdek-Místek přetlačil v nájezdech 2:1 Havířov a Slavia také až po penaltách zdolala 3:2 Litoměřice.

3. kolo první hokejové ligy:
Motor České Budějovice - Ústí nad Labem 9:1 (4:0, 1:0, 4:1)
Branky: 3., 26. a 50. Endál, 6. J. Veselý, 9. Pýcha, 16. Babka, 44. Šimánek, 47. R. Přikryl, 51. Plášil - 58. O. Procházka. Rozhodčí: Souček, Valenta - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 5138.
Chomutov - Třebíč 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 10. Stloukal, 28. J. Sklenář, 57. Blaha. Rozhodčí: Petružálek, Grech - Tvrdík, Šimán. Vyloučení: 6:5, navíc Tejnor (Chomutov) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1701.
Vsetín - Sokolov 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky: 11. Procházka, 13. Jonák, 29. Pechanec - 16. Kuběna, 34. Švec. Rozhodčí: Pilný, Skopal - Hanzlík, Hranoš. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 2620.
Jihlava - Benátky nad Jizerou 4:5 po sam. náj. (2:0, 1:1, 1:3 - 0:0)
Branky: 7. Poletín, 20. Pekr, 29. J. Pohl, 48. Anděl - 24. a rozh. nájezd Chrtek, 43. a 59. Buchtela, 54. Rychlovský. Rozhodčí: Kopeček, Maršálek - Bohuněk, Měkýš. Vyloučení: 8:13. Využití: 3:0. Diváci: 1205.
Přerov - Kadaň 7:0 (3:0, 1:0, 3:0)
Branky: 10., 25. a 44. Pšurný, 11. a 60. T. Sýkora, 3. Dufek, 57. M. Kratochvíl. Rozhodčí: Čech, Cabák - Lukš, Gančarčík. Vyloučení: 4:8, navíc Krisl (Přerov) do konce utkání - Trefný (Kadaň) 10 min. Bez využití. Diváci: 1733.
Poruba - Prostějov 9:3 (2:1, 2:1, 5:1)
Branky: 8., 16., 49. a 60. Gřeš, 24. Ďurač, 28. Svačina, 53. J. Káňa, 59. T. Jáchym, 60. Husák - 12. Žálčík, 29. Nouza, 58. Berger. Rozhodčí: Doležal, Wagner - Hejl, Maštalíř. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:2. Diváci: 512.
Frýdek-Místek - Havířov 2:1 po sam. náj. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 30. Martynek, rozh. nájezd D. Květoň - 12. R. Veselý. Rozhodčí: Barek, Obadal - Novák, Coubal. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 1427.
Slavia Praha - Litoměřice 3:2 po sam. náj. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 28. Kuťák, 53. Šteiner, rozh. nájezd Furch - 8. Štohanzl, 39. M. Kadlec. Rozhodčí: Jechoutek, Kostourek - Belko, Kokrment. Vyloučení: 10:11, navíc Šagát (Slavia) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 603.