Č. Budějovice - Poruba 2:3 SNPoruba přemohla Motor a vede o tři body

Hokejisté vedoucí Poruby vyhráli ve šlágru 10. kola první ligy na ledě druhého Motoru České Budějovice 3:2 po nájezdech a zvýšili svůj náskok v čele tabulky na tři body. Na třetí místo se posunul díky vítězství 2:1 nad bývalým extraligovým celkem Chomutovem Přerov, který využil porážky Havířova 1:4 v Benátkách nad Jizerou.

Poruba, která v minulém ročníku skončila dvanáctá, oslavila devátou výhru z deseti utkání v této sezoně. Před 6280 diváky v Budvar Aréně ostravský klub dvakrát prohrával, ale nakonec stav otočil. Motor prohrál podruhé z posledních tří domácích duelů.

Jihočeši vedli od 28. minuty po brance obránce Karla Plášila, ale za 80 sekund odpověděl v oslabení Petr Kanko. Ve 34. minutě vrátil Motoru vedení v přesilové hře Miroslav Holec, ale sedm a půl minuty před koncem vynutil prodloužení Marek Slavík. V nájezdech se prosadil jako jediný už v první sérii Jan Káňa.

Přerov proti Chomutovu vykročil lépe a vedl od deváté minuty po gólu Jaroslava Moučky. Piráti za 59 sekund vyrovnali díky Marku Tomicovi, ale zápas rozhodl ve prospěch domácích v čase 34:49 v početní výhodě obránce Mikuláš Zbořil. Chomutov po předchozí sérii pěti vítězství potřetí v řadě nebodoval.

Litoměřice porazily Třebíč 4:0 a potřetí v řadě doma naplno bodovaly. Dvěma góly k tomu pomohl útočník David Vitouch. Brankář Jan Škorpík udržel díky 21 úspěšným zákrokům poprvé v sezoně čisté konto.

Slavia vyhrála nad Frýdkem-Místkem 2:1 a připsala si třetí vítězství v řadě. Doma uspěla popáté za sebou a rozhodl o tom v 48. minutě v přesilové hře pěti proti třem Jaroslav Brož. Frýdek-Místek i pátý zápas venku v sezoně prohrál.

Podruhé za sebou nebodovala Jihlava, která prohrála se Vsetínem 2:4. Doma si Dukla připsala třetí prohru z posledních pěti vystoupení. Vsetín vyhrál pátý z uplynulých šesti duelů.

Benátky nad Jizerou zabraly po pěti utkáních bez bodů a proti Havířovu rozhodly čtyřmi brankami mezi 32. a 37. minutou. Prosadili se Daniel Špaček v přesilovce, Petr Wiencek, Adam Klapka a Ondřej Chrtek, za hosty jen snížil Radek Veselý.

Ústí nad Labem zdolalo nováčka Sokolov 4:2 a slavilo druhé vítězství z posledních tří zápasů, před kterými vyšlo šestkrát v řadě bodově naprázdno. Sokolov se ani v šestém utkání venku po postupu z druhé ligy nedočkal bodového zisku. Bez výhry zůstává s pětibodovou ztrátou na Sokolov stále poslední Kadaň, který podlehla Prostějovu 2:3.

10. kolo první hokejové Chance ligy:
Ústí nad Labem - Sokolov 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Branky: 30. Maršoun, 34. M. Filip, 43. M. Tůma, 60. Kružík - 2. Kverka, 56. Kuběna. Rozhodčí: M. Petružálek, J. Doležal - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 812.
Litoměřice - Třebíč 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 29. a 45. Vitouch, 17. M. Beran, 43. Korkiakoski. Rozhodčí: Zubzanda, Šindel - Flegl, Janíček. Vyloučení: 6:6, navíc O. Malec (Třebíč) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 912.
Slavia Praha - Frýdek-Místek 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Branky: 42. Kuťák, 48. Jaroslav Brož - 17. Hladonik. Rozhodčí: Hucl, Souček - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 790.
Přerov - Chomutov 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 9. Moučka, 35. M. Zbořil - 10. Tomica. Rozhodčí: Fiala, Maršálek - Kráľ, Roupec. Vyloučení: 6:7, navíc Weinhold (Přerov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 2164.
Benátky nad Jizerou - Havířov 4:1 (0:0, 4:1, 0:0)
Branky: 32. D. Špaček, 34. Wiencek, 36. Klapka, 37. Chrtek - 38. R. Veselý. Rozhodčí: Pavlovič, Valenta - Beneš, Štofa. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 285.
Kadaň - Prostějov 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
Branky: 6. Wojnar, 59. Miškář - 19. Račuk, 20. Žálčík, 39. Nouza. Rozhodčí: Jechoutek, Pilný - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. Diváci: 199.
Jihlava - Vsetín 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Branky: 9. Fronk, 58. Piegl - 9. Kucharczyk, 31. Jonák, 49. Dudáš, 60. L. Volf. Rozhodčí: R. Čech, Kopeček - Maštalíř, O. Polák. Vyloučení: 5:5, navíc Čachotský (Jihlava) 10 min. Bez využití. Diváci: 1884.
Motor České Budějovice - Poruba 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 28. Plášil, 34. Holec - 30. Kanko, 54. Slavík, rozhodující sam. nájezd J. Káňa. Rozhodčí: Skopal, Kašík - Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 6280