Přerov - Slavia 2:3České Budějovice slaví další výhru a první ligu vedou už o 35 bodů

Hokejisté Motoru České Budějovice zdolali ve 20. kole nadstavby první ligy Vsetín 3:2 a zvýšili náskok v čele už na 35 bodů. Druhý Přerov podlehl Slavii 2:3 v prodloužení, Pražané vyhráli devátý z posledních deseti zápasů.

České Budějovice ve vyprodané Budvar Aréně před 6421 diváky s Valachy dvakrát prohrávaly. Na konci první třetiny dostal Vsetín do vedení v přesilové hře pěti proti třem Antonín Pechanec. Ve 44. minutě sice vyrovnal Lukáš Endál, ale za dvě minuty při další výhodě dvou mužů v poli vrátil hostům vedení Jakub Teper.

Ve 49. minutě zužitkoval rovněž přesilovku pěti proti třem také Motor díku Zdeňku Doležalovi. V čase 51:33 dovršil obrat slovenský obránce René Vydarený a Jihočeši vyhráli podeváté za sebou. Bodovali už pošestnácté za sebou a během této šňůry jen jednou prohráli. Vsetín prohrál třetí z posledních čtyř duelů.

V Přerově se čekalo na první gól až do 49. minuty, než skóre otevřel v přesilové hře Lukáš Forman. Za 81 sekund ale vyrovnal Tomáš Šmerha a stav ve prospěch Pražanů otočil Filip Kuťák. Domácí se 92 sekund před koncem třetí třetiny radovali z vyrovnání na 2:2 po gólu Romana Pšurného. V čase 62:26 ale rozhodl druhým gólem v utkání Šmerha.

Na třetí pokus se z první výhry na lavičce Poruby dočkal trenér František Výborný. Jeho svěřenci zvítězili v Havířově 6:2, dvěma góly k tomu pomohl Jan Hudeček a třemi asistencemi Marek Sikora.

Sedmou porážku za sebou si připsal Chomutov, který poprvé při této sérii bodoval, ale v Litoměřicích ztratil vedení 3:1 a prohrál 3:4 v prodloužení. Rozhodl o tom v čase 63:17 obránce Michael Gaspar. Tři body za dva góly a jednu přihrávku si za vítěze připsal Martin Kadlec.

V bojích o předkolo play off si pojistila devátou pozici Jihlava, která zdolala Ústí nad Labem 5:1 a unikla na rozdíl sedmi bodů desátému Frýdku-Místku, který doma podlehl Třebíči 2:3. Horácká Slavia se soupeři přiblížila na jediný bod.

Ve hře zůstává i dvanáctý Prostějov, který vyhrál nad Benátkami nad Jizerou 3:1 a na Frýdek-Místek ztrácí čtyři body. Benátky se musely obejít bez jednačtyřicetiletého útočníka Radka Dudy, který odešel do Lustenau do Alpské ligy.

20. kolo nadstavby první hokejové Chance ligy:
O pořadí v play off:
Motor České Budějovice - Vsetín 3:2 (0:1, 0:0, 3:1)
Branky: 44. Endál, 49. Z. Doležal, 52. Vydarený - 19. Pechanec, 46. Teper. Rozhodčí: Hucl, Šindel - Votrubec, Hnát. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. Diváci: 6421 (vyprodáno).
Přerov - Slavia Praha 2:3 v prodl. (0:0, 0:0, 2:2 - 0:1)
Branky: 49. L. Forman, 59. R. Pšurný - 50. a 63. Šmerha, 56. Kuťák. Rozhodčí: Obadal, Koziol - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Diváci: 1449.
Havířov - Poruba 2:6 (0:1, 1:1, 1:4)
Branky: 40. Kotala, 46. Bambula - 21. a 60. Hudeček, 9. Gřeš, 50. Guman, 58. Kanko, 60. Zdeněk. Rozhodčí: Cabák, Pilný - Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:2. Diváci: 1416.
Litoměřice - Chomutov 4:3 v prodl. (1:2, 0:1, 2:0 - 1:0)
Branky: 13. a 57. M. Kadlec, 60. M. Beran, 64. Gaspar - 7. Hlava, 8. J. Svoboda, 35. F. Suchý. Rozhodčí: Pavlovič, Zubzanda - Podrazil, Flegl. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 975.
O účast v předkole play off:
Prostějov - Benátky nad Jizerou 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 34. Nouza, 34. M. Novák, 57. J. Mrázek - 6. A. Dlouhý. Rozhodčí: Kašík, Vrba - Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 4:1. Bez využití. Diváci: 450.
Frýdek-Místek - Třebíč 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Branky: 23. Kaukič, 57. Tomi - 1. Psota, 5. Nedvídek, 34. Nedbal. Rozhodčí: Barek, Ondráček - Bartek, Dohnal. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. Diváci: 1000.
Kadaň - Sokolov 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 30. Foltýn, 59. Jan Müller - 60. T. Rohan. Rozhodčí: Wagner, Valenta - Tvrdík, Šimán. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 431.
Jihlava - Ústí nad Labem 5:1 (3:0, 0:1, 2:0)
Branky: 3. Skořepa, 7. Chlubna, 9. J. Pohl, 52. Protasenja, 53. Pekr - 38. T. Pšenička. Rozhodčí: J. Doležal, Jaroš - O. Polák, Horažďovský. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:0. Diváci: 1205.