Rubriky:

První liga

Sázka na legendu! Extraligový nováček prozradil, kdo povede Motor mezi elitou

18. března 2020 12:23 - České Budějovice/Praha

Hotovo! Trenérem a vedoucím sportovního úseku týmu ČEZ Motor České Budějovice zůstává i pro sezonu 2020-21 bývalý vynikající hokejista a nyní i úspěšný trenér Václav Prospal. Vedení Motoru prodloužilo s koučem i jeho trenérským týmem smlouvu o další rok. Prospal se tak může pyšnit tím, že dokázal v dresu Českých Budějovic postoupit do nejvyšší soutěže jako hráč i trenér.

 

Josef Pešout, Právo

Vedení jihočeského klubu nemělo důvod dělat v trenérském týmu změny. V reakci na současná opatření v souvislosti s pandemií koronaviru nyní klub zveřejnil, že Prospal pokračuje ve funkci. Schůzka a focení při podpisu smlouvy za účasti celého řídícího aparátu se nekonalo. Motor uvedl na svých internetových stránkách, že Prospal akceptoval návrh vedení klubu a nový kontrakt podepsal v Hluboké nad Vltavou, kde bydlí jak on, tak generální manažer Stanislav Bednařík.

Obě strany už dopředu deklarovaly zájem o pokračování stávající spolupráce, a tak zbývalo vyřešit jen detaily. "Jsme moc rádi, že naše spolupráce bude pokračovat. Po této velmi úspěšné sezoně jsme pochopitelně měli velký zájem o to, aby celý trenérský štáb pokračoval. Zbývalo jen, aby Vašek dokázal skloubit rodinnou situaci s prací v Motoru, což se podařilo, a tak se všichni můžeme těšit na následující extraligový ročník," popsal průběh jednání generální manažer Stanislav Bednařík.

Prospal o návratu Budějovic do extraligy: Karma se teď otočila! Slavit budeme v plné palbě

Prospal se tak stal sedmým trenérem, který dokázal na lavičce českobudějovického týmu postoupit do nejvyšší soutěže. Společně s legendárním Vlastimilem Hajšmanem je jediným v historii, kdo to dokázal jako hráč i trenér. V extralize ho čeká vůbec první sezona v trenérské pozici. Asistentem zůstává Aleš Totter, brankáře bude mít v gesci Stanislav Hrubec, kondiční přípravu Tomáš Cibulka a videorozbory Zbyněk Rýpar.

rjm, Sport.cz

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..