V úvodu čtvrtfinále první ligy domácí nezaváhali

Všechny čtyři domácí týmy zahájily čtvrtfinálové série play off první hokejové ligy výhrami. Nejvíce se nadřel Chomutov, který o vítězství 2:1 nad Jihlavou rozhodl až v prodloužení. Své zápasy zvládli také další extraligoví aspiranti Kometa Brno a Ústí nad Labem i další favorit Vrchlabí.

V Chomutově se sice domácí tlačili před jihlavskou branku, ale hosté jim výbornou prací v obraně nedávali prostor pro kombinaci ani střelbu. Góly přišly až v poslední třetině. V 46. minutě Hodkovu střílenou přihrávku usměrnil do chomutovské klece Říha. Domácí pak vystupňovali tlak a v 57. minutě vyrovnali, když za záda vynikajícího Novotného sklepl puk Jeslínek. V prodloužení přesnou střelou z téměř nulového úhlu do odkryté branky rozhodl Skořepa.

Vítěz základní části Ústí nad Labem vstoupil do utkání proti nováčkovi z Benátek nad Jizerou razantně. Ve 41. vteřině Heřman zpoza branky uvolnil Hovorku, který protlačil puk pod Stejskalovými betony. Benátky se ocitly v nejlepší příležitosti až ve druhé polovině první třetiny, když Skořepa těsně minul. Domácí pak proměněnými přesilovkami zvyšovali své vedení, šestibrankový příděl završil v poslední minutě kapitán Čaloun.

Před vyprodanou brněnskou halou se poprvé ujala vedení nad Olomoucí Kometa, když Zubíčkova dělovka od modré proletěla až za záda brankáře Žigárdyho. Druhá třetina patřila domácím, postupně se prosadili Dlouhý, Černý a nakonec Houdek v přesilovce. Za stavu 4:0 ve třetí třetině Olomouc marně zkoušela překonat jistého Hyláka. Nakonec se to podařilo Vágnerovi, ale na výhře Brna se již nic nezměnilo.

Ve východočeském derby panoval ve Vrchlabí dlouho vyrovnaný stav 2:2 poté, co se oba týmy dostaly v první třetině do chvilkového vedení. Ve třetí třetině utekli domácí na rozdíl dvou branek zásluhou Krupky a Galvase. Hradec získal naději při Hruškově snížení na 4:3. V hektickém závěru pojistil výhru domácích trefou do prázdné branky Gengel.

Čtvrtfinále play off první hokejové ligy - 1. zápasy:
Vrchlabí - Hradec Králové 5:3 (2:2, 0:0, 3:1)
Branky: 11. Kubeš, 14. Beck, 43. Krupka, 49. Galvas, 59. Gengel - 9. a 17. Roubík, 52. Hruška. Rozhodčí: Krombík, Kočí - Vengřín, Poruba. Vyloučení: 8:9, navíc Fořt (Hradec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 4:3. Diváci: 1972 (vyprodáno). Stav série: 1:0.
Kometa Brno - Olomouc 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)
Branky: 8. Zubíček, 23. Dlouhý, 24. Černý, 35. Houdek - 48. Vágner. Rozhodčí: Souček, Blecha - Skopal, Rittich. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 7200 (vyprodáno). Stav série: 1:0.
Ústí nad Labem - Benátky nad Jizerou 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)
Branky: 1. Hovorka, 25. Špirko, 31. Němeček, 49. Janků, 56. Procházka, 60. Čaloun - 27. Pabiška. Rozhodčí: Petružálek, Zuzanda - Koskuba, Berlík. Vyloučení: 5:9. Využití: 3:0. Diváci: 4320. Stav série: 1:0.
Chomutov - Jihlava 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 57. Jeslínek, 63. Skořepa - 46. Říha. Rozhodčí: Hrubý, Smitka - Padevět, Prchal. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:0. Diváci: 2216. Stav série: 1:0.