Rubriky:

První liga

Piráti jsou dál v kritické situaci. Hokejistům a koučům nabízejí 30 procent z dluhu

17. července 2020 19:56 - Chomutov

Hokejový Chomutov má podle soudního zápisu dluh ve výši 37,5 milionu korun, je v insolvenci a hrozí mu ztráta prvoligové licence. Podle serveru iSport.cz dluží Piráti zhruba padesáti hráčům a trenérům kolem 11 milionů korun. Nabízí jim splatit jen 30 procent, když klubu 70 procent odpustí.

 

Jan Pidrman, www.piratichomutov.cz/

"Tuhle informaci můžu bohužel potvrdit," řekl iSport.cz šéf hráčské asociace CAIHP Libor Zbořil. "Do konce měsíce musí všichni tento návrh odsouhlasit. Stačí jediný hráč, který na to nepřistoupí, a Piráti prvoligovou licenci nedostanou. Šli by do kraje a v Chomutově by hokej prakticky skončil," dodal Zbořil.

Podmínkou pro udělení prvoligové licence je prokázání stoprocentní bezdlužnosti. Čas na to mají Severočeši do konce července, pak by se museli spolehnout na výjimku od svazu a prodloužení této lhůty.

Jágr láká fanoušky: Bude to velký a naprosto jedinečný! Tady jsem ještě nehrál

Na Zbořila se vedení Chomutova obrátilo s žádostí, aby pomohl nalézt kompromis při jednání s hráči. Právě 30 procent částek má být nabídka potenciálního nového sponzora, který by se podílel na vyrovnání dluhů. Jenže všichni věřitelé s tím nejspíš souhlasit nebudou.

"Už vím minimálně o třech hráčích, kteří jakoukoli takovou dohodu kategoricky odmítají," uvedl Zbořil. "Z toho, co nedostali, odvedli veškeré poplatky, což je strašné. Zase je Černý Petr v rukách hráčů. Jako asociace se s tím snažíme ještě něco udělat. S hráči jsme v kontaktu, jsou naštvaní. Buď vezmou třicet procent a budou rádi, že dostanou aspoň pár korun na kafe, nebo neuvidí bůhvíjak dlouho ani halíř," řekl Zbořil.

Připustil, že chyba je také na straně hráčů, kteří měli podle něj problémy řešit dříve. "Kabina v Chomutově byla absolutně nejednotná v otázce dlužných peněz. Když jsme tam už někdy loni měli schůzku, čekali jsme, že tam budou všichni. Jenže se dostavilo asi šest kluků. Údajně tam měly být naznačeny nějaké postihy ze strany klubu pro hráče, pokud se s námi spojí. Kdyby všichni drželi spolu, bylo by mnohem víc šancí s tím něco udělat," uvedl Zbořil.

"I nadále platí pouze dvě možnosti, které jsme deklarovali na začátku července. Běží jednání s novým investorem, hráči a hráčskou asociací, na jejichž konci bude oddlužení klubu vůči hokejovým subjektům a tím pádem možnost nadále pokračovat v Chance lize, nebo v případě nedohody působení v krajské lize Ústeckého kraje," uvedl spolek majitelů chomutovského klubu, který loni sestoupil z extraligy.

ČTK

Časová osa: První liga

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..