Jihlava - Kolín 6:0Jihlava vládne první lize o dva body před Benátkami

Hokejisté Jihlavy rozdrtili v 15. kole první ligy doma nováčka Kolín 6:0 a vedou už o dva body před Benátkami nad Jizerou, které se po vítězství nad Havířovem 1:0 posunuly z páté pozice na druhou. Dosud druhá Poruba prohrála v Třebíči 1:3 a je čtvrtá. Vsetín přes prohru v Ústí nad Labem 2:3 v prodloužení drží třetí příčku.

Ilustrační foto.

Jihlava se proti Kolínu poprvé prosadila až ve 32. minutě zásluhou Miroslava Judy. V čase 37:17 zvýšil Josef Skořepa a ve třetí třetině se prosadili opět Juda, Patrik Čermák, Jiří Fronk a Tomáš Chlubna. Devatenáctiletý junior Juda, který nastoupil v této sezoně za první tým teprve podruhé, zazářil třemi body. Dosud měl z 18 zápasů v první lize na kontě jen jeden gól z minulého ročníku.

Dukla poprvé po třech zápasech naplno bodovala. Kolín nenavázal na čtvrteční výhru nad Šumperkem a připsal si šestou porážku z posledních sedmi zápasů.

Po dvou nezdarech zabraly Benátky. Jedinou branku vstřelil Havířovu ve 13. minutě Lukáš Pabiška. Gólman Matěj Žajdlík při druhém startu v sezoně udržel díky 16 úspěšným zákrokům poprvé čisté konto. Po pěti kolech bez bodu slavilo vítězství Ústí nad Labem, Vsetín rozesmutnil po 96 vteřinách prodloužení Jiří Severa.

Poruba prohrála potřetí za sebou. Byť vedla v Třebíči od 16. minuty po brance obránce Tomáše Voráčka, ještě v první třetině stav otočili Radim Ferda a Martin Šťovíček. Ve druhé třetině zvýšil v přesilové hře Ladislav Bittner a necelých pět minut před koncem se prosadil opět Ferda.

Přerov po pěti výhrách neuspěl, na ledě poslední Kadaně prohrál 2:3 po samostatných nájezdech. Rozstřel rozhodl v deváté sérii Roman Chlouba, jenž si dnes připsal i gól a asistenci.

Popáté za sebou vyhrálo Kladno, bojující o návrat do extraligy. V Sokolově sice Rytíři třikrát prohrávali, ale uspěli 4:3 po nájezdech. Rozhodl o tom devatenáctiletý útočník Matyáš Filip.

Prostějov zdolal doma 4:3 Litoměřice, které nastoupily s výrazně pozměněným kádrem. Třináct hráčů totiž mají na kempu reprezentační dvacítky ve Výškově. V souboji nováčků vyhrálo Vrchlabí v Šumperku 6:1 a podruhé z deseti utkání naopak neuspěla Slavia, která prohrála ve Frýdku-Místku 2:4.

15. kolo první hokejové Chance ligy:
Benátky nad Jizerou - Havířov 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 13. L. Pabiška. Rozhodčí: Kostourek, Zubzanda - Beneš, Štofa. Vyloučení: 7:7, navíc F. Seman (Havířov) 10 min. Bez využití. Bez diváků.
Jihlava - Kolín 6:0 (0:0, 2:0, 4:0)
Branky: 32. a 51. Juda, 38. Skořepa, 54. P. Čermák, 59. Fronk, 60. Chlubna. Rozhodčí: Wagner, Jechoutek - Flegl, Horažďovský. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Bez diváků.
Prostějov - Litoměřice 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)
Branky: 28. a 42. Drtil, 22. T. Kaut, 60. Hrníčko - 34. Martin Procházka, 56. M. Beran, 60. Hašek. Rozhodčí: Barek, Pilný - Kráľ, Kučera. Vyloučení: 5:7, navíc Martin Procházka (Litoměřice) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Bez diváků.
Ústí nad Labem - Vsetín 3:2 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 17. J. Drtina, 23. Vrdlovec, 62. Severa - 8. Půček, 58. P. Machač. Rozhodčí: Grech, Jaroš - Ševic, Juránek. Vyloučení: 6:7, navíc Hořanský (Vsetín) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Bez diváků.
Šumperk - Vrchlabí 1:6 (0:1, 0:5, 1:0)
Branky: 41. Milfait - 8. Matýs, 26. M. Kratochvil, 29. O. Machala, 36. Formánek, 37. Chrtek, 40. Nouza. Rozhodčí: M. Dědek, Marek - Otáhal, O. Polák. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Bez diváků.
Frýdek-Místek - Slavia Praha 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Branky: 32. Kofroň, 39. Martynek, 56. Kurovský, 59. Šedivý - 35. a 48. Kuťák. Rozhodčí: Kašík, Koziol - Hanzlík, Hranoš. Vyloučení: 6:7, navíc Vampola (Slavia) 10 min. Využití: 1:2. Bez diváků.
Kadaň - Přerov 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 49. a rozhodující sam. nájezd Chlouba, 57. Jan Svoboda - 25. R. Pšurný, 46. Hrabal. Rozhodčí: Petružálek, Hucl - Kokrment, Sedláček. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Bez diváků.
Sokolov - Kladno 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 12. Kadeřávek, 22. J. Vrána, 47. T. Rohan - 15. Hajný, 27. Račuk, 51. Melka, rozhodující sam. nájezd M. Filip. Rozhodčí: Valenta, Šindel - Jindra, Bělohlav. Vyloučení: 6:6, navíc Frye (Kladno) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Bez diváků.
Třebíč - Poruba 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 17. a 56. Ferda, 19. Šťovíček, 34. Bittner - 16. T. Voráček. Rozhodčí: Doležel, Bejček - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Bez diváků.