Jihlava - Kladno 4:3 SNParádní trefa! Jágr dal první gól v sezoně

Osmačtyřicetiletý Jaromír Jágr pomohl svým prvním gólem v devátém utkání v sezoně k zisku bodu na ledě Jihlavy při porážce 3:4 po samostatných nájezdech. Rytíři prohrávali už 0:3 a Jágr v 52. minutě v přesilové hře vyrovnal na 3:3. Dukla se díky úspěchu v 25. kole první ligy bodově dotáhla na vedoucí Vrchlabí, které prohrálo v Třebíči 2:5. Kladno kleslo ze třetího na páté místo právě ze Třebíč a Porubu, jež zdolala Přerov 5:3.

Jaromír Jágr v dresu Kladna.

Druhý nejproduktivnější hráč historie NHL Jágr měl na kontě z osmi utkání jedinou asistenci z prvního duelu v sezoně proti Jihlavě (7:5) z 16. prosince. Kladno s ním v sestavě ale bodovalo ve všech utkáních a sedm z nich vyhrálo. I v Jihlavě dosáhlo alespoň na bod.

Jágr mohl udeřit už ve třetí minutě, kdy v úvodní přesilové hře trefil tyč. Naopak domácí na konci úvodní části početní výhodu zužitkovali a Tomáš Harkabus je dostal do vedení. Ve druhé třetině nejdříve zvýšil Vítězslav Brož a ve 32. minutě v přesilovce pěti proti třem zajistil Dukle tříbrankový náskok Filip Dundáček.

Kladno se nevzdalo, po 63 sekundách třetí třetiny v oslabení skóroval Nicolas Hlava a ve 43. minutě dostal Rytíře na kontakt Stěpan Zacharčuk. V čase 51:33 se dočkal Jágr, který se prosadil v početní výhodě ranou z levého kruhu po přihrávce Tomáše Plekance. Rozhodly až nájezdy, v nichž se prosadili jen domácí Jiří Fronk a Tomáš Harkabus.

Vrchlabí po šesti vítězstvích v řadě zastavila rozjetá Třebíč a vyhrála poosmé za sebou. Horácká Slavia v 16. minutě během 46 sekund získala díky David Michálkovi a Matěji Psotovi dvoubrankový náskok. Ještě v úvodním dějství sice snížil v přesilové hře David Chalupa, ale mezi 43. a 52. minutou hosté využili dvě početní výhody a Lukáš Nedvídek, Ladislav Bittner a opět Psota upravili už na 5:1. Výsledek ještě zkorigoval v početní výhodě Tomáš Linhart.

Po dvou porážkách zabrala Poruba, která zdolala Přerov 5:3. Se Zubry ale dvakrát prohrávala. Po 121 vteřinách dostal hosty do vedení Tomáš Dřímal, na což zareagoval v 17. minutě Marek Špaček a po 77 sekundách druhého dějství otočil stav v přesilové hře pěti proti třem Fin Markus Korkiakoski.

Ve prospěch Přerova ale otočil skóre v početních výhodách Vlastimil Dostálek a Josef Hrabal. Půl minuty před druhou pauzou vyrovnal Šimon Szathmáry, v 53. minutě zaznamenal dvou druhou branku v utkání a zároveň vítěznou Korkiakoski a výsledek dovršil 22 sekund před koncem v oslabení při power play do prázdné branky Jan Hudeček. Zubři neuspěli poprvé po sérii čtyř vítězství.

25. kolo první hokejové Chance ligy:
Slavia Praha - Vsetín 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 25. T. Pšenička, 35. P. Kafka, 58. M. Ondráček - 16. Roman Vlach. Rozhodčí: Hucl, Šindel - Coubal, Horažďovský. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Bez diváků.
Poruba - Přerov 5:3 (1:1, 2:2, 2:0)
Branky: 22. a 53. Korkiakoski, 17. Marek Špaček, 40. Szathmáry, 60. Hudeček - 3. Dřímal, 25. Dostálek, 33. Hrabal. Rozhodčí: Kašík, Barek - Hanzlík, Gančarčík. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Bez diváků.
Ústí nad Labem - Kolín 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 23. O. Bláha, 27. A. Furch, 45. Š. Havránek - 18., 26. a rozhodující sam. nájezd Šafránek, 54. J. Stehlík. Rozhodčí: Petružálek, Pilný - Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:2. Bez diváků.
Třebíč - Vrchlabí 5:2 (2:1, 0:0, 3:1)
Branky: 16. a 53. Psota, 16. D. Michálek, 43. Nedvídek, 45. Bittner - 19. D. Chalupa, 57. Linhart. Rozhodčí: Fiala, Cabák - Bartek, Dohnal. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. Bez diváků.
Prostějov - Sokolov 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)
Branky: 6. a 30. P. Mrázek, 12. P. Krejčí, 56. Žálčík, 59. T. Jandus - 6. Prymula, 9. D. Tůma, 36. Švec. Rozhodčí: Šudoma, Koziol - Král, Komínek. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Bez diváků.
Frýdek-Místek - Šumperk 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Branky: 3. Repe, 11. Klimša, 38. Tomi, 40. Kofroň, 45. Mikulík, 59. Peterek - 15. Záruba, 40. Krejčiřík, 56. T. Jaroš. Rozhodčí: R. Čech, Skopal - J. Novák, Měkýš. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. Bez diváků.
Jihlava - Kladno 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 2:0, 0:3 - 0:0)
Branky: 20. T. Harkabus, 25. Vítězslav Brož, 32. Dundáček, rozhodující sam. nájezd Fronk - 42. Hlava, 43. Zacharčuk, 52. Jágr. Rozhodčí: Valenta, Marek - Zídek, Tvrdík. Vyloučení: 9:10. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Bez diváků.
Benátky nad Jizerou - Kadaň 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 13. J. Šír, 26. L. Pabiška, 33. Rychlovský, 50. Jansa - 36. Kulich. Rozhodčí: Jaroš, Květoň - Bělohlav, Jindra. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. Bez diváků.