Kladno - Přerov 6:2Kladno se vrátilo do čela první ligy, předstihlo České Budějovice

Hokejisté Kladna porazili ve 24. kole první ligy Přerov s přehledem 6:2 a vrátili se do čela tabulky o bod před druhé České Budějovice. Motor totiž v Benátkách získal jen dva body za výhru v prodloužení 3:2. Třetí zůstala Jihlava, na kterou se ale bodově dotáhla Slavia.

Kladenští splnili roli jasného favorita. Rytíři zvítězili i díky třem využitým přesilovkám, jeden gól vstřelili v oslabení. Dokonale tak vrátili soupeři prohru 0:4 z prvního vzájemného utkání této sezóny.

České Budějovice na ledě Benátek obrala o výhru v základní hrací době vlastní nedisciplinovanost. Jihočeši inkasovali hned deset menších trestů, z toho rovnou šest v úvodním dějství. Domácí dvě přesilovky využili, zápas tak za stavu 2:2 muselo rozhodnout až prodloužení. V něm se už po dvou minutách trefil útočník Motoru Miloslav Čermák.

Prostějov prohrál počtvrté v řadě

Jihlava doma nečekaně podlehla Frýdku-Místku 1:2 v prodloužení. Hosté tak venku zvítězili po čtyřech nezdarech v řadě, i tak ale spadli o příčku níž na 12. místo. Přeskočil je totiž Havířov, jenž doma porazil 2:1 trápící se Prostějov. Ten prohrál počtvrté za sebou.

Výtečnou formu naopak potvrdili slávisté, kteří na vlastním ledě přehráli 5:2 Ústí nad Labem. Dvěma přesnými zásahy se na triumfu podílel David Šafránek. Pražané protáhli svou vítěznou sérii už na pět zápasů a od třetí Dukly je dělí už jen horší skóre.

Předposlední Kadaň ukázala vzrůstající formu a zvítězila 4:1 v Třebíči. Tím se Trhači vzdálili už na čtyři body čtrnáctému Mostu, jenž po prohře 1:3 v Litoměřicích ztratil pátý zápas v řadě.

24. kolo první hokejové WSM ligy:
Třebíč - Kadaň 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Branky: 11. Dolníček - 14. Šťovíček, 16. Osmík, 28. Kohout, 60. Chlouba. Rozhodčí: Přikryl - Reich, Otáhal. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 940.
Benátky nad Jizerou - Motor České Budějovice 2:3 v prodl. (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 16. Víšek, 17. Plodek - 6. L. Květoň, 40. Chovan, 62. M. Čermák. Rozhodčí: Zubzanda - Belko, Klouček. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:0. Diváci: 325.
Jihlava - Frýdek-Místek 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 30. Protasenja - 57. M. Kovařčík, 64. Cienciala. Rozhodčí: Pešina, Sýkora - Jílek, Šperl. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 1129.
Litoměřice - Most 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 7. M. Ondráček, 28. R. Pilař, 60. Švagrovský - 35. K. Černý. Rozhodčí: Wagner - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 720.
Havířov - Prostějov 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky: 11. M. Hlinka, 20. Haas - 43. Žálčík. Rozhodčí: Trombík - Poruba, Rožánek. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 1567.
Kladno - Přerov 6:2 (2:0, 3:2, 1:0)
Branky: 7. Tenkrát, 10. Strnad, 23. Jánský, 27. Machač, 34. Redlich, 51. D. Tůma - 23. Plášek, 36. Šnajnar. Rozhodčí: Battěk, Veselý - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1644.
Slavia Praha - Ústí nad Labem 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
Branky: 11. a 15. Šafránek, 31. Kolařík, 36. Dušek, 46. Knot - 26. Dalecký, 29. J. Kloz. Rozhodčí: Grech - Beneš, Štofa. Vyloučení: 7:7, navíc Bača - Přindiš oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 705.