Č. Budějovice - Havířov 2:1Změna v čele první ligy! České Budějovice střídají Kladno, Slavia už je třetí

Hokejisté Českých Budějovic porazili ve 25. kole první ligy Havířov 2:1 a posunuli se do čela o skóre před Kladno. Rytíři vyhráli v Prostějově 2:1 až v prodloužení. Na třetí pozici se dostala rozjetá Slavia, jež zvítězila v Přerově 2:1.

České Budějovice proti Havířovu potvrdily domácí suverenitu a před svým publikem zvládli i dvanáctý zápas v sezóně. O zisku dalšího skalpu rozhodli Jihočeši už v prvním dějství, kdy si vypracovali klíčový dvougólový náskok.

Na druhou příčku tak spadlo Kladno, které až v prodloužení zvítězilo v Prostějově. O páté prohře Jestřábů v řadě rozhodl v 64. minutě veterán Petr Ton.

Válí Slavia, která zvládla už šestý zápas za sebou. Na ledě Přerova sice po první třetině prohrávala 0:1, po přestávce ale duel otočila. Domácí prohráli popáté z posledních šesti utkání, naopak Pražané jedou na vítězné vlně. V tabulce už jsou dokonce třetí, když přeskočili Jihlavu.

Dukla totiž nezvládla duel v Ústí, kde prohrála 0:2. Tým z Vysočiny má na kontě třízápasovou sérii porážek a začíná se propadat, navíc teprve podruhé v sezóně ani neskóroval. Hrdinou zápasu byl ústecký brankář Jakub Soukup, který zlikvidoval 36 střel.

Neúspěšnou premiéru na střídačce Mostu pak prožil zkušený trenér Ondřej Weissmann. V souboji dvou posledních týmů tabulky totiž Kadaň potvrdila nárůst formy a porazila Severočechy 4:2. Domácí si připsali třetí triumf v řadě, naopak hosté ztratili už šestý zápas za sebou a stále hlouběji se zavrtávají na dno tabulky. Jejich manko na třináctý Frýdek-Místek činí šest bodů.

25. kolo první hokejové WSM ligy:
Motor České Budějovice - Havířov 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky: 4. Nouza, 16. Škoda - 29. Kotala. Rozhodčí: Bejček - Lučan, Kis. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 5011.
Benátky nad Jizerou - Litoměřice 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 55. Víšek, 62. Plodek - 47. Kalla. Rozhodčí: Sýkora, Valenta - Kajínek, Toman. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 232.
Frýdek-Místek - Třebíč 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 14. Klimša - 15. a 36. P. Mrázek, 26. Wasserbauer, 47. R. Zohorna. Rozhodčí: Hradil, Šutara - Ganger, Wesley. Vyloučení: 6:8, navíc Jaroš - Koch oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1455.
Prostějov - Kladno 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 21. Rudovský - 2. Zikmund, 64. Ton. Rozhodčí: Kubičík, Koziol - Bryška, Hanzlík. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 1641.
Ústí nad Labem - Jihlava 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 17. Navarra, 40. Z. Doležal. Rozhodčí: Hribik, Hlinka - Belko, Potůček. Vyloučení: 7:3. Bez využití. Diváci: 1037.
Kadaň - Most 4:2 (0:0, 3:0, 1:2)
Branky: 35. a 40. Chlouba, 24. Šťovíček, 45. J. Mrázek - 42. J. Šimeček, 51. Divíšek. Rozhodčí: Jílek - Beneš, Štětina. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 300.
Přerov - Slavia Praha 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky: 16. Goiš - 28. Jankovský, 33. J. Pohl. Rozhodčí: Přikryl - Barteček, Gančarčík. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 2273.