Č. Budějovice - Jihlava 1:2Vedoucí České Budějovice utrpěly s Jihlavou první domácí porážku

Hokejisté vedoucích Českých Budějovic podlehli ve 28. kole první ligy Jihlavě 1:2 a v třináctém domácím zápase v sezóně poprvé prohráli. Náskok Motoru před druhým Kladnem se ztenčil na tři body, ale Jihočeši mají zápas k dobru. Kladenští Rytíři zvítězili v Havířově 2:1. Uspěla i třetí Slavia, která vyhrála 6:3 v Benátkách nad Jizerou.

Hráči Jihlavy přetrhli ve středu šňůru pěti porážek a zlepšenou formu potvrdili i na ledě suverénního Motoru. Před 6421 diváky ve vyprodané Budvar aréně zvítězili díky brankám Petra Šidlíka a Davida Březiny, za domácí skóroval jen nejlepší střelec týmu Miloslav Čermák.

Kladno zabralo po dvou prohrách a připsalo si tři body za vítězství na ledě předposledního Havířova. Zápas rozhodla v 54. minutě trefa zkušeného Jiřího Cetkovského, který si připsal i asistenci. V této sezoně dokázali Rytíři porazit Havířov poprvé z dosavadních tří pokusů.

Na vítěznou vlnu se vrátila i Slavia, jež přestřílela Benátky a uspěla v osmém z posledních devíti duelů. Zápas se lámal v závěrečném dějství, kdy červenobílí vsítili tři góly. Domácím k úspěchu nepomohly ani tři využité přesilovky a skvělý výkon útočníka Josefa Mikysky, který zaznamenal dva góly a asistenci.

Sérii sedmi proher ukončil Prostějov, který přestřílel Třebíč 7:3. Jestřábi rozhodli už v první třetině, kterou vyhráli jasně 3:0. V tabulce se drží na sedmém místě a na příčky zajišťující přímý postup do play off ztrácí pouze bod.

Frýdek-Místek vyhrál Litoměřicích 1:0 díky gólu Davida Ciencialy a čistému kontu Juraje Šimbocha. Přerov zvítězil nad Mostem 4:0 a nulu si připsal Luboš Horčička. Ústí nad Labem udolalo Kadaň 3:2 v prodloužení, které rozhodl po 22 vteřinách David Bernad.

První hokejová liga - 28. kolo:
Havířov - Rytíři Kladno 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky: 19. Haas - 8. Machač, 54. Cetkovský. Rozhodčí: Kopeček - Konvička, Zídek. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 2008.
České Budějovice - Dukla Jihlava 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky: 14. Čermák - 9. Šidlík, 45. Březina. Rozhodčí: Sýkora, Zubzanda - Štofa, Belko. Vyloučení: 3:6, navíc Čermák 10 min., Walker - Dundáček oba 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 6421.
Litoměřice - Frýdek-Místek 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 45. Cienciala. Rozhodčí: Jílek - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 1030.
Přerov - Most 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Branky: 5. Milan Procházka, 6. Ižacký, 31. Chmelíř, 37. M. Kratochvíl. Rozhodčí: Mikula - Bryška, Lukš. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. Diváci: 1923.
Ústí nad Labem - Kadaň 3:2 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 15. Vrdlovec, 57. V. Brož , 61. Bernard - 28. Trefný, 35. Kohout. Rozhodčí: Valenta - Maštalíř, T. Svoboda. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 868.
Prostějov - Třebíč 7:3 (3:0, 2:1, 2:2)
Branky: 4. a 54. Švec, 3. Venkrbec, 17. Luňák, 21. Rudovský, 33. Fiala, 56. Šlahař - 39. Koch, 45. R. Erat, 60. Mrázek. Rozhodčí: Trombík - Adamec, Poruba. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 1416.
Benátky nad Jizerou - Slavia Praha 3:6 (2:2, 1:1, 0:3)
Branky: 14. a 32. J. Mikyska, 18. Pyrochta - 5. a 34. Jankovský, 4. Rys, 47. Schleiss, 55. Dušek, 60. Šagát. Rozhodčí: Doležal - Kis, Špringl. ml. Vyloučení: 4:4. Využití: 3:1. Diváci: 620.