Jihlava - Kladno 1:0Stav série 4:3Klíčový duel slavných týmů rozhodl jediný gól! Do baráže míří Jihlava

Jihlava

Jihlava má 12 mistrovských titulů, Kladno je šestinásobný šampión ligy. Klíčový duel slavných mužstev historie nakonec vyšel lépe týmu z Vysočiny. Hokejisté Jihlavy porazili v rozhodujícím sedmém zápase semifinále první ligy Kladno 1:0 a zajistili si postup do baráže o extraligu. O jediný gól utkání se postaral již ve 12. minutě v oslabení Richard Diviš, čisté konto udržel Miroslav Svoboda.

Radost střelce vítězného gólu v sedmém semifinále play off WSM ligy Richarda Diviše z Jihlavy.

Dukla doplní v baráži České Budějovice, které v druhém semifinále první ligy porazily Slavii 4:1 na zápasy. Z extraligy budou účast mezi elitou hájit Pardubice a Karlovy Vary. Dvanáctikolová baráž odstartuje v úterý.

"To, co předvedli hráči na ledě, a vůbec v celé sérii... Hráli jsme jako tým a to se projevilo i dnes. Padali tam po ústech, jeden za druhého, žili v kabině a byli podpoření dobrými gólmany. Vůle po vítězství byla dneska na naší straně," radoval se po zápase trenér domácích Petr Vlk.

Kladenští Rytíři dokázali v předešlých dvou zápasech Jihlavu porazit a oddálili konec sezóny, v pátek však již na Horáckém zimním stadiónu neuspěli. Dukla podporovaná téměř šesti tisíci diváky vstřelila postupový gól již v první třetině a dokonce při kladenské přesilovce. Přečíslení dva na jednoho zakončil Diviš.

Těsné vedení Jihlavští v taktické bitvě nakonec udrželi. Brankáři Svoboda a Cikánek již žádný gól nedostali. Nejblíže k němu byl domácí Zeman, jenž ve druhé třetině trefil tyč. Kladno v závěru tlačilo, v poslední minutě riskovalo při power play posílené o vyloučení Bilčíka, vyrovnat se mu ale nepodařilo.

Kladno dál čeká...

Jihlava postoupila do baráže stejně jako před rokem a bude usilovat o návrat do extraligy, ve které působila naposledy v sezóně 2004/05. Kladno se naopak po svém sestupu před třemi lety opět nedokázalo do baráže probojovat. V předešlých dvou sezónách skončili Rytíři již ve čtvrtfinále play off.

"Všichni jsme zklamaní. Hráči, trenéři, všichni. Série byla vyrovnaná, mohlo se to přiklonit k nám, ale štěstí nakonec měla Jihlava. Bohužel. Celou sérii rozhodlo to, že jsme v dnešním zápase nedokázali vstřelit branku. Většinou právě poslední zápasy bývají o jednom dvou gólech," uvedl trenér Kladna Pavel Patera. Podle něj byl klíčovým duelem celé série čtvrtý zápas. "Doma jsme měli vyrovnat stav série na 2:2, ale to se nám bohužel nepovedlo," litoval bývalý vynikající útočník.

Na úvod jsou na programu baráže zápasy Karlových Varů s Jihlavou a Pardubic s Českými Budějovicemi. Stejně jako v minulých čtyřech letech se týmy utkají čtyřkolově každý s každým. Rozhodnuto bude nejpozději v neděli 23. dubna, kdy je na programu poslední 12. kolo.

Semifinále play off první hokejové ligy - 7. zápas:
Dukla Jihlava - Rytíři Kladno 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 12. Diviš. Rozhodčí: Roman Svoboda, Kubičík - Kis, Špringl. Vyloučení: 3:3, navíc Cetkovský (Kladno) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 5911. Konečný stav série: 4:3.