Č. Budějovice - Slavia 5:1Budějovice nadělily Slavii "bůra", Přerov rozstřílel Kadaň, vyhrálo i Kladno

Hokejisté Českých Budějovic porazili ve šlágru 2. kola první ligy pražskou Slavii 5:1 a usadili se na druhém místě tabulky. O skóre je první Přerov, jenž zvítězil v Kadani vysoko 9:1. Plný počet bodů má po dvou odehraných zápasech také třetí Kladno, které vyhrálo ve Frýdku Místku 3:0.

V úvodním kole druhé nejvyšší soutěže se týmy českobudějovického Motoru i Slavie prosadily každý pětkrát a útočný hokej se čekal i od vzájemného střetnutí. To nakonec sebejistě ovládli Jihočeši, kteří zvítězili o čtyři branky.

K zisku cenné výhry vykročil jeden z hlavních favoritů první ligy na sklonku první třetiny, kdy udeřili Martin Heřman s Filipem Vlčkem, pro něhož to byla už třetí trefa v sezoně. V dalším průběhu utkání přidali další góly Tim Crowder s Martinem Novákem, za hosty zaznamenal čestný úspěch Zdeněk Kubica. Souboji přihlíželo 6282 diváků.

Šest bodů má i Kladno, které po těsné výhře nad Kadaní uspělo i ve Frýdku-Místku. O výhře rozhodli Rytíři ve druhé třetině, kdy skórovali Matěj Pekr s letní posilou Johanem Lorrainem. Švédský útočník navíc v závěru pečetil vítězství trefou při power play do prázdné branky.

Na rekordní výhře sezony se v dresu Přerova nejvíce podílel v Kadani zkušený útočník Milan Procházka, který vstřelil hattrick a celkem si v utkání připsal pět kanadských bodů. Hned pět gólů Zubrů padlo v přesilových hrách.

Na výhru za tři body naopak stále čekají Karlovy Vary, jež po domácím vítězství nad Frýdkem-Místkem 2:1 v prodloužení prohrály na ledě nováčka ze Vsetína 2:3 v prodloužení. Energie, která letos po dvaceti letech opustila extraligu, sice vedla Na Lapači 2:0, slibný náskok ale neudržela a nakonec se musela spokojit jen s jedním bodem. V čase 64:16 o tom rozhodl Radim Kucharczyk, jenž si v duelu připsal také asistenci.

Benátky nad Jizerou zdolaly doma Litoměřice 5:4 po samostatných nájezdech a velký podíl na tom měl obránce Petr Kolmann, který vstřelil hattrick. Bez bodu zůstávají vedle poslední Kadaně také Třebíč a Prostějov. Třebíč doma podlehla Ústí nad Labem 3:6 a Prostějov na vlastním ledě prohrál s Litoměřicemi 1:4.

2. kolo první hokejové WSM ligy:
Motor České Budějovice - Slavia Praha 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Branky: 18. M. Heřman, 20. F. Vlček, 31. Fillman, 48. Crowder, 51. M. Novák - 59. Kubica. Rozhodčí: Wagner, Luczków - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 6282.
Třebíč - Ústí nad Labem 3:6 (1:2, 1:1, 1:3)
Branky: 15. a 42. Horký, 25. T. Havránek - 13. a 60. Vrdlovec, 11. Gengel, 31. D. Merta, 55. Bernad, 59. P. Kousal. Rozhodčí: J. Doležal, Barek - Lučan, Potůček. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1 Diváci: 1093.
Vsetín - Karlovy Vary 3:2 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 28. Vávra, 40. Dundáček, 65. Kucharczyk - 8. Podlipník, 27. M. Rohan. Rozhodčí: Skopal, Dědek - Reich, Otáhal. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:1. Diváci: 3150.
Frýdek-Místek - Kladno 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky: 40. a 60. Lorraine, 36. Pekr. Rozhodčí: Kašík, Zbořil - Bubela, Lukš. Vyloučení: 1:4. Bez využití: Diváci: 1425.
Prostějov - Litoměřice 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Branky: 16. Rudovský - 38. M. Chalupa, 43. Jeřábek, 52. Jirásek, 60. Pavlas. Rozhodčí: Šutara, Obadal - Rožánek, Gancar. Vyloučení: 7:8. Využití 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1187.
Benátky nad Jizerou - Havířov 5:4 po sam. nájezdech (2:0, 2:2, 0:2 - 0:0)
Branky: 12., 13. a 40. Kolmann, 37. Husa, rozhodující sam. nájezd Z. Král - 22. Tomi, 27. Drtil, 43. Krisl, 55. Kotala. Rozhodčí: Přikryl, Veselý - Štětina, Zmeškal. Vyloučení: 7:9, navíc Fronk (Havířov) 10 min. Využití: 4:1. Diváci: 254.
Kadaň - Přerov 1:9 (0:2, 1:4, 0:3)
Branky: 21. Hejcman - 12., 21. a 38. Milan Procházka, 25. a 47. R. Pšurný, 11. Plášek, 36. Berger, 46. Malina, 52. Šlahař. Rozhodčí: Greech, Jechoutek - Belko, Štofa. Vyloučení: 10:7. Využití: 1:5. Diváci: 250.