Kladno - Benátky 5:3Kladno vyhrálo, první liga má ale jiného, nečekaného lídra. Sesadí ho v sobotu Jágr?

Hokejisté Přerova vedou po 7. kole první ligu. Dnes dokázali porazit Karlovy Vary 1:0, vyhráli i favorité soutěže. České Budějovice udolaly v prodloužení Frýdek-Místek 1:0, Kladno si poradilo s Benátkami 5:3. O skóre vpředu právě před kladenskými Rytíři jsou ale Přerovští.

Jaromír Jágr

Kladno se ještě bez hvězdného útočníka Jaromíra Jágra výhrou nad Benátkami posunulo na druhé místo. Rytíři tak budou v sobotu bojovat v přímém souboji o první pozici pravděpodobně už s Jágrem právě s lídrem.

Kladno potvrdilo formu na domácím ledě a vyhrálo na ČEZ Stadionu i čtvrtý zápas v sezóně. Rozhodující vedení Rytířům získali ve druhé třetině svou druhou trefou v utkání Patrik Machač a Ladislav Zikmund, kteří upravili na 4:2. V závěrečném dějství ještě na snížení Ladislava Bittnera odpověděl kapitán Jakub Strnad.

Šlágr kola v Přerově nabídl vyrovnanou podívanou, kterou rozhodla jediná trefa. O tu se svým pátým gólem v sezóně postaral v úvodu třetí třetiny útočník Milan Procházka, jenž tak přerušil karlovarskou sérii čtyř výher. Na porážce celku, který po 20 letech sestoupil z extraligy, se podílel 39 úspěšnými zákroky slovenský brankář Juraj Šimboch.

Třetí zápas v řadě vyhrál Motor České Budějovice, byť doma proti Frýdku- Místku bral jen dva body. O výhře Jihočechů rozhodl až v 63. minutě v prodloužení Pavel Pýcha. Všech 20 střel hostů pochytal brankář Petr Kváča.

Hokejisté Slavie navázali na matné výsledky z domácích zápasů a v Edenu prohráli třetí zápas za sebou, když tentokrát podlehli Třebíči 2:3. Vítěznou branku vstřelil ve 26. minutě Silvester Kusko. Horácká Slavia přetrhla sérii pěti nezdarů s Pražany.

Bez bodů zůstává i nadále Kadaň, jež i kvůli čtyřem gólům obdrženým v oslabení prohrála v Prostějově 1:5. Nováček ze Vsetína ukončil šňůru čtyř porážek a zvítězil 4:3 v prodloužení na ledě Havířova. Litoměřice přemohly Ústí nad Labem 3:2 po nájezdech a vyhrály potřetí v řadě.

7. kolo první hokejové WSM ligy:
Motor České Budějovice - Frýdek-Místek 1:0 v prodl.
Branka: 63. Pýcha. Rozhodčí: J. Doležal, Kostourek - Malý, Šimán. Vyloučení: 5:4. Bez využití: Diváci: 5325.
Slavia Praha - Třebíč 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Branky: 13. Z. Doležal, 22. J. Drtina - 16. Horký, 18. Paták, 26. Kusko. Rozhodčí: Luczków, Kopeček - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:1. Diváci: 592.
Prostějov - Kadaň 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
Branky: 19. a 45. Rudovský, 25. L. Luňák, 43. A. Holík, 57. D. Voženílek - 35. J. Havel. Rozhodčí: Čech, Jechoutek - Lukš, O. Doležal. Vyloučení: 6:9, navíc Szathmáry, Trefný (oba Kadaň) 10 min. Využití: 4:0. Diváci: 1241.
Kladno - Benátky nad Jizerou 5:3 (2:2, 2:0, 2:1)
Branky: 20. a 34. Machač, 16. D. Tůma, 35. Zikmund, 48. J. Strnad - 9. Havlín, 19. Psota, 43. Bittner. Rozhodčí: Valenta, Přikryl - Jílek, Šperl. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. Diváci: 2020.
Přerov - Energie Karlovy Vary 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 42. Milan Procházka. Rozhodčí: Kašík, Zbořil - Bryška, Novák. Vyloučení: 7:4. Bez využití: Diváci: 2190.
Havířov - Vsetín 3:4 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 30. a 47. Kurovský, 7. Hudeček - 16. Vávra, 39. Teper, 43. Březina, 61. Markovič. Rozhodčí: Koziol, Veselý - Poruba, Adamec. Vyloučení: 6:11. Využití: 1:1. Diváci: 2479.
Litoměřice - Ústí nad Labem 3:2 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 25. Stříbrný, 52. Kodýtek, rozhodující sam. nájezd Bílek - 4. Melka, 11. Severa. Rozhodčí: Zubzanda, Dědek - Podrazil, Kokrment. Vyloučení: 5:5. Bez využití: Diváci: 1324.