WSM liga

Kladno - Benátky 5:3

Kladno vyhrálo, první liga má ale jiného, nečekaného lídra. Sesadí ho v sobotu Jágr?

27. září 2017 20:15 - Prahah

Hokejisté Přerova vedou po 7. kole první ligu. Dnes dokázali porazit Karlovy Vary 1:0, vyhráli i favorité soutěže. České Budějovice udolaly v prodloužení Frýdek-Místek 1:0, Kladno si poradilo s Benátkami 5:3. O skóre vpředu právě před kladenskými Rytíři jsou ale Přerovští.

Adam Soukup, Rytíři Kladno

Kladno se ještě bez hvězdného útočníka Jaromíra Jágra výhrou nad Benátkami posunulo na druhé místo. Rytíři tak budou v sobotu bojovat v přímém souboji o první pozici pravděpodobně už s Jágrem právě s lídrem.

Kladno potvrdilo formu na domácím ledě a vyhrálo na ČEZ Stadionu i čtvrtý zápas v sezóně. Rozhodující vedení Rytířům získali ve druhé třetině svou druhou trefou v utkání Patrik Machač a Ladislav Zikmund, kteří upravili na 4:2. V závěrečném dějství ještě na snížení Ladislava Bittnera odpověděl kapitán Jakub Strnad.

Šlágr kola v Přerově nabídl vyrovnanou podívanou, kterou rozhodla jediná trefa. O tu se svým pátým gólem v sezóně postaral v úvodu třetí třetiny útočník Milan Procházka, jenž tak přerušil karlovarskou sérii čtyř výher. Na porážce celku, který po 20 letech sestoupil z extraligy, se podílel 39 úspěšnými zákroky slovenský brankář Juraj Šimboch.

Třetí zápas v řadě vyhrál Motor České Budějovice, byť doma proti Frýdku- Místku bral jen dva body. O výhře Jihočechů rozhodl až v 63. minutě v prodloužení Pavel Pýcha. Všech 20 střel hostů pochytal brankář Petr Kváča.

Hokejisté Slavie navázali na matné výsledky z domácích zápasů a v Edenu prohráli třetí zápas za sebou, když tentokrát podlehli Třebíči 2:3. Vítěznou branku vstřelil ve 26. minutě Silvester Kusko. Horácká Slavia přetrhla sérii pěti nezdarů s Pražany.

Bez bodů zůstává i nadále Kadaň, jež i kvůli čtyřem gólům obdrženým v oslabení prohrála v Prostějově 1:5. Nováček ze Vsetína ukončil šňůru čtyř porážek a zvítězil 4:3 v prodloužení na ledě Havířova. Litoměřice přemohly Ústí nad Labem 3:2 po nájezdech a vyhrály potřetí v řadě.

7. kolo první hokejové WSM ligy:
Motor České Budějovice - Frýdek-Místek 1:0 v prodl.
Branka: 63. Pýcha. Rozhodčí: J. Doležal, Kostourek - Malý, Šimán. Vyloučení: 5:4. Bez využití: Diváci: 5325.
Slavia Praha - Třebíč 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Branky: 13. Z. Doležal, 22. J. Drtina - 16. Horký, 18. Paták, 26. Kusko. Rozhodčí: Luczków, Kopeček - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:1. Diváci: 592.
Prostějov - Kadaň 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
Branky: 19. a 45. Rudovský, 25. L. Luňák, 43. A. Holík, 57. D. Voženílek - 35. J. Havel. Rozhodčí: Čech, Jechoutek - Lukš, O. Doležal. Vyloučení: 6:9, navíc Szathmáry, Trefný (oba Kadaň) 10 min. Využití: 4:0. Diváci: 1241.
Kladno - Benátky nad Jizerou 5:3 (2:2, 2:0, 2:1)
Branky: 20. a 34. Machač, 16. D. Tůma, 35. Zikmund, 48. J. Strnad - 9. Havlín, 19. Psota, 43. Bittner. Rozhodčí: Valenta, Přikryl - Jílek, Šperl. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. Diváci: 2020.
Přerov - Energie Karlovy Vary 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 42. Milan Procházka. Rozhodčí: Kašík, Zbořil - Bryška, Novák. Vyloučení: 7:4. Bez využití: Diváci: 2190.
Havířov - Vsetín 3:4 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 30. a 47. Kurovský, 7. Hudeček - 16. Vávra, 39. Teper, 43. Březina, 61. Markovič. Rozhodčí: Koziol, Veselý - Poruba, Adamec. Vyloučení: 6:11. Využití: 1:1. Diváci: 2479.
Litoměřice - Ústí nad Labem 3:2 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 25. Stříbrný, 52. Kodýtek, rozhodující sam. nájezd Bílek - 4. Melka, 11. Severa. Rozhodčí: Zubzanda, Dědek - Podrazil, Kokrment. Vyloučení: 5:5. Bez využití: Diváci: 1324.