Kladno - Č. Budějovice 4:2Rytíři ve šlágru první ligy přemohli Jihočechy. Vary vedou

Hokejisté Kladna ve šlágru 12. kola první ligy porazili Motor České Budějovice 4:2. Jihočeši sice v úvodu vedli, ale Rytíři od druhé třetiny získávali navrch. V tabulce se posunuli na druhé místo. Ztrácí bod na Karlovy Vary, které porazily Prostějov 6:3.

Na kladenském stadionu se jako první prosadili hosté, kteří v 5. minutě otevřeli skóre díky trefě Vlastimila Dostálka. Rytíři ale ve druhé třetině zabrali a zásluhou gólů Jana Kloze s Adamem Kubíkem stav otočili. Následně však v přesilovce srovnal obránce Žiga Pavlin.

Ve 43. minutě ale kapitán Středočechů pro domácí zápasy Jakub Strnad vrátil týmu vedení a necelé dvě minuty před koncem pečetil třetí výhru Rytířů za sebou Tomáš Redlich.

Karlovy Vary si proti Prostějovu už v úvodních deseti minutách vytvořily třígólový náskok, Jestřábi ale ještě do konce první třetiny snížili na rozdíl jediné branky. Rozhodnutí přinesla prostřední třetina: Západočeši opět třikrát udeřili, zatímco Prostějov ani jednou.

Svou nejvyšší výhru v sezoně si připsali hráči Ústí nad Labem, kteří doma rozdrtili poslední Kadaň 9:2. O všem podstatném bylo rozhodnuto už po úvodní dvacetiminutovce, kterou domácí vyhráli o pět branek.

Hned dva góly v oslabení vstřelil čtyřicetiletý útočník Slovanu Jaroslav Roubík, který před týdnem překonal magickou hranici 1000 bodů v druhé nejvyšší soutěži. Dvakrát se prosadil i jeho spoluhráč Daniel Vrdlovec. Kadaň tak už podruhé v sezoně inkasovala devět branek, ve 2. kole ji tímto počtem gólů ztrestal Přerov.

Hokejisté Frýdku-Místku museli po třech výhrách v řadě strávit porážku na ledě Třebíče. Domácí díky čtyřem využitým přesilovkám zvítězili 4:0 a přetrhli šňůru tří porážek. Nad Frýdkem-Místkem navíc vyhráli už počtvrté za sebou.

Pražská Slavia podlehla na ledě Litoměřic 3:4 v prodloužení a připsala si třetí prohru z posledních čtyř utkání. Havířov otočil duel v Přerově, kde zvítězil 3:2 po samostatných nájezdech a zabral po čtyřech prohrách v řadě.

12. kolo první hokejové WSM ligy:
Ústí nad Labem - Kadaň 9:2 (5:0, 1:0, 3:2)
Branky: 4. a 11. Vrdlovec, 13. a 15. Roubík, 20. Dufek, 33. Husák, 53. Sladkovský, 54. Melka z trestného střílení, 55. M. Vágner - 44. Szathmáry, 59. Hlava. Rozhodčí: Luczków, Veinfurter - Lučan, Maštalíř. Vyloučení: 3:5. Využití: 3:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 824.
Karlovy Vary - Prostějov 6:3 (3:2, 3:0, 0:1)
Branky: 6. Gorčík, 10. Kohout, 10. J. Tomeček, 24. O. Beránek, 34. Flek, 34. Podlipnik - 13. Nouza, 18. Starý, 50. Dvořáček. Rozhodčí: Grech, Valenta - Belko, Kokrment. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:1. Diváci: 2244.
Třebíč - Frýdek-Místek 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky: 35. Diviš, 39. Dolníček, 43. R. Erat, 50. Kusko. Rozhodčí: R. Čech, Obadal - Adamec, Poruba. Vyloučení: 8:8. Využití: 4:0. Diváci: 932.
Kladno - Motor České Budějovice 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Branky: 25. J. Kloz, 27. Kubík, 43. J. Strnad, 59. Redlich - 5. Dostálek, 33. Pavlin. Rozhodčí: Přikryl, Kašík - Kotlík, Polák. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 2003.
Litoměřice - Slavia Praha 4:3 v prodl. (1:2, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 5. Jandus, 26. J. Veselý, 52. Bílek, 63. Kusý - 4. Nedvídek, 15. J. Novák, 46. M. Kadlec. Rozhodčí: Wagner, Škrobák - Toman, Coubal. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 1080.
Přerov - Havířov 2:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 3. Zbořil, 10. Malina - 34. Sikora, 38. Fronk, rozhodující sam. nájezd Rác. Rozhodčí: Kopeček, Zubzanda - Kreuzer, Novák. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 1805.