Rubriky:

První liga

Svaz snížil Prostějovu pokutu o 50 tisíc korun

16. listopadu 2017 15:09 - Praha

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) vyhověl Prostějovu a snížil prvoligovému klubu po jeho odvolání o 50 tisíc korun pokutu, kterou mu před třemi týdny vyměřila disciplinární komise. Místo částky 132 050 korun tak Jestřábi za závažné porušení licenčního řádu zaplatí 82 050 korun.

 

Radek Petrášek, ČTK

Prostějovští chybovali, když v situační zprávě neuvedli dluh, který měli vůči hráči Matouši Maxmiliánu Venkrbcovi. Kromě toho dlužili celkem 92 000 korun i svazu poté, co neuhradili pokutu 40 000 korun za nezajištění povinností pořadatelské služby v utkání Prostějov - Přerov z 2. listopadu minulého roku a dalších 50.000 korun ze stejného důvodu při duelu Prostějov - Přerov z poloviny letošního února.

Klub měl navíc zaplatit i poplatky za disciplinární projednání. Vše uhradil místo stanoveného termínu až v polovině letošního září poté, co ho vyzval sekretariát svazu. Nyní výkonný výbor ČSLH rozhodl o snížení pokuty, když přihlédl k opatřením, jež klub přijal, aby podobným nepřístojnostem v budoucnosti zabránil.

Výkonný výbor ČSLH rovněž vyhověl žádosti trenérů juniorské reprezentace a se souhlasem extraligových klubů pozastavil pro období 17. listopadu až 7. ledna 2018 platnost pravidla pro nasazování mladých hráčů v soutěži. A to s cílem vytvořit hokejistům ze širší nominace a vedení reprezentace co nejlepší podmínky v závěrečné fázi přípravy na mistrovství světa juniorů.

Šampionát se odehraje od 26. prosince do 5. ledna 2018 v Buffalu. Podobný postup bude v období od 13. prosince do 7. ledna 2018 uplatněn i v první WSM lize. Na základě rozhodnutí výkonného výboru ČSLH budou moci v těchto termínech nastupovat v obou nejvyšších domácích soutěžích hráči bez omezení věku.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..