Č. Budějovice - Kladno 3:0Motor se vypořádal s Rytíři, dotáhl se na Karlovy Vary

Hokejisté Motoru České Budějovice vyhráli ve šlágru 25. kola první ligy nad kladenskými Rytíři 3:0 a dotáhli se na vedoucí Karlovy Vary. Západočeši prohráli v Prostějově 2:4. Čtvrtá Slavia zdolala Litoměřice 3:0 a na Kladno už ztrácí jediný bod.

Petr Galamboš, střelec úvodní budějovické branky proti Kladnu.

Jihočeši navázali na výhru v Karlových Varech a porazili i Kladno. Motor tak ani v jedenáctém domácím zápase první ligy nenašel přemožitele.

Vyprodaná českobudějovická hala (6421 diváků) poprvé zajásala v 10. minutě, kdy se trefil slovenský útočník Peter Galamboš. V dalších dvou třetinách přidal Motor po jedné brance. Budějovice už počtvrté v sezoně na vlastním ledě nedovolily soupeřit vstřelit gól. Středočeši ztratili třetí utkání po sobě.

Karlovy Vary poprvé v ročníku ztratily dva duely po sobě. O výhře Prostějova rozhodl v 29. minutě útočník Ondřej Fiala, který zvýšil na 3:1. Extraligoví šampioni z roku 2009 už stačili pouze snížit. Jestřábi, kteří v uplynulých dvou kolech nasázeli Třebíči a Ústí nad Labem po devíti brankách, uspěli v šestém z posledních sedmi soubojů. Díky tomu se nacházejí na páté pozici o bod za Slavií.

Pražané zvládli třetí utkání za sebou. Na triumfu 3:0 nad Litoměřicemi se dvěma brankami podílel centr Marek Račuk. Jednadvacetiletý gólman Dominik Frodl vychytal čtvrté čisté konto.

V Havířově se zdálo, že duel s Přerovem dospěje za stavu 4:4 do prodloužení, jenže 45 vteřin před koncem přiklonil v přesilové hře plný počet bodů na stranu hostů útočník Roman Pšurný. Obě mužstva využila tři početní výhody.

Třebíč rozhodla o výhře 4:1 ve Frýdku-Místku v prostřední dvacetiminutovce, v níž se prosadila třikrát. Horácká Slavia v posledních šesti zápasech jen jednou prohrála, Frýdek-Místek poprvé po šesti utkáních vyšel bodově naprázdno.

Vsetín doma porazil Benátky nad Jizerou 5:1. Šestinásobní extraligoví mistři rozhodli o třech bodech ve druhé třetině, ve které nastříleli čtyři branky. Valaši bodovali počtvrté v řadě. Benátky na druhé straně prohrály desátý z posledních jedenácti duelů a jsou v tabulce na předposledním místě.

Poslední Kadaň si doma poradila 4:2 s Ústím nad Labem, které v uplynulých osmi zápasech zvítězilo v jediném.

25. kolo první hokejové ligy:
Vsetín - Benátky nad Jizerou 5:1 (1:0, 4:1, 0:0)
Branky: 13. Markovič, 32. Kajaba, 34. Dundáček, 39. Vávra, 40. Šilhavý - 30. Jeník. Rozhodčí: Čech, Skopal - Reich, Zedník. Vyloučení: 9:14, navíc Frolo, Ostrčil - Bittner všichni 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 2353.
Motor České Budějovice - Kladno 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 10. Galamboš, 26. M. Bárta, 43. Vlček. Rozhodčí: Wagner, Vokřál - Hejl, Kreuzer. Vyloučení: 8:7. Bez využití. Diváci: 6421.
Frýdek-Místek - Třebíč 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
anky: 14. Matyáš - 21. Kratochvíl, 25. Vodný, 28. T. Král, 46. Mlynář. Rozhodčí: Fiala, Přikryl - Lukš, Gančařík. Vyloučení: 1:5. Bez využití. Diváci: 1137.
Slavia Praha - Litoměřice 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 19. a 52. Račuk, 26. M. Kadlec. Rozhodčí: Grech, Sýkora - Štofa, Beneš. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:0. Diváci: 622.
Kadaň - Ústí nad Labem 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky: 10. Dufek, 11. O. Procházka, 37. Szathmáry, 43. Kůs - 14. a 22. D. Merta. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek - Malý, Šimán. Vyloučení: 7:6, navíc Chlouba (Kadaň) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 310.
Prostějov - Karlovy Vary 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Branky: 13. Mikliš, 25. L. Luňák, 29. Fiala, 49. Divíšek - 4. O. Beránek, 33. M. Rohan. Rozhodčí: Barek, Doležal - Lučan, Špringl. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 2162.
Havířov - Přerov 4:5 (2:0, 1:2, 1:3)
Branky: 6. a 27. M. Kalus, 7. a 49. Kanko - 22. Rosandič, 35. Fryšara, 47. M. Procházka, 54. Pala, 60. Pšurný. Rozhodčí: Koziol, Kašík - Adamec, Poruba. Vyloučení: 5:8, navíc Havel - Sýkora oba 10 min. Využití: 3:3. Diváci: 1647.