Slavia - Havířov 4:3Hokejová Slavia se po výhře nad Havířovem posunula na třetí místo

Hokejisté Slavie porazili v předehrávce 27. kola první ligy doma Havířov 4:3 a posunuli se ze čtvrtého místa na třetí o dva body před Kladno. Navíc se Pražané dotáhli na druhý Motor České Budějovice a na vedoucí Karlovy Vary ztrácejí jen dva body. V předehrávce 35. kola zvítězil osmý Frýdek-Místek na ledě poslední Kadaně 3:1.

Slavia potvrdila aktuální formu pátou výhrou za sebou a neztratil při této sérii ani bod. Podařil se jí vstup do utkání a v páté minutě vedla už 2:0 po trefách Heldáka a Jana Nováka, který využil přesilovku.

V druhém dějství do poloviny utkání smazali ztrátu Krisl se Sikorou, který se prosadil při Ondračkově trestu. Domácí ale využili další početní výhodu 93 sekund před druhou pauzou a vedení jim vrátil Nedvídek. V úvodu závěrečné části vyrovnal rovněž v přesilovce Drtil, ale v 55. minutě rozhodl Drtina.

V Kadani padly všechny branky v přesilovkách. Na úvodní trefu hostujícího Christova z 13. minuty odpověděl za 66 vteřin Hlava, v 18. minutě však vrátil náskok Frýdku-Místku Kofroň. Poslední slovo měl ve 33. minutě Klimša.

Předehrávka 27. kola první hokejové ligy
Slavia Praha - Havířov 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)
Branky: 3. Heldák, 5. J. Novák, 39. Nedvídek, 55. J. Drtina - 25. Krisl, 30. Sikora, 42. Drtil. Rozhodčí: J. Doležal, Kopeček - Krátký, Kreuzer. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:2. Diváci: 738.
Předehrávka 35. kola první hokejové ligy:
Kadaň - Frýdek-Místek 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Branky: 15. Hlava - 13. Christov, 18. Kofroň, 33. Klimša. Rozhodčí: Jechoutek, Vokřál - Jílek, Šperl. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:3. Diváci: 213.