Vsetín - Č. Budějovice 3:1Hokejový Vsetín se doma vytáhl, vyhrál nad Českými Budějovicemi. Vary nově vedou WSM ligu

Hokejisté Motoru České Budějovice prohráli ve středečním utkání 34. kola první WSM ligy na ledě Vsetína 1:3 a přišli o vedení v tabulce. Dostaly se před nej Karlovy Vary, které vyhrály v prodloužení 2:1 nad Litomeřicemi. Oba celky mají nyní shodně 68 bodů. Třetí zůstává Kladno, jež v předehrávce podlehlo Přerovu 2:3 a ztrácí dva body. V duelu posledních týmů tabulky vyhrály Benátky nad Jizerou nad Kadaní 7:3.

Útočník Motoru České Budějovice Luboš Rob (ilustrační foto)

Motor v předchozích dvou zápasech zdolal Vsetín 4:1 a 8:0, třetí prohru ale Valaši nepřipustili. Před téměr extraligovou návštěvou vyhráli nad Českými Budějovicemi 3:1, zápas sledovalo 4821 diváků. Valaši vedli po zásahu Šilhavého, ale ještě před první sirénou Jihočeši srovnali. Pak už ale měli přesnou mušku jen domácí, když se do sítě Motoru trefil dvakrát Vítek a Vsetín mohl slavit cenné vítězství 3:1.

Karlovy Vary poslal do vedení ve 14. minutě útočník Jaromír Kverka po nahrávce slovinského obránce Sabahudina Kovačeviče. Litoměřicím se zásluhou beka Aleše Pavlase podařilo v 38. minutě vyrovnat. Bod navíc pro Energii zařídil vteřinu před koncem prodloužení Kovačevič, jemuž přihrál Kverka. Západočeši se díky lepšímu skóre vrátili do čela soutěže.

Prostějov uspěl ve Frýdku-Místku 5:2 a radoval se ze sedmé výhry po sobě. Za Jestřáby se dvakrát prosadil nejproduktivnější hráč ligy Jan Rudovský. Domácí prohráli popáté v řadě.

Slavia vyhrála počtvrté v řadě

Slavia si díky výhře 5:2 nad Ústí nad Labem připsala čtvrtý triumf za sebou. Pražané rozhodli ve druhé části, ve které si za nerozhodného stavu 1:1 vypracovali vedení 4:2.

Benátky nad Jizerou porazily poslední Kadaň 7:3 a zvítězily poprvé od 4. listopadu, kdy zdolaly právě Trhače. Od té doby následovala série dvanácti proher. Rozhodující moment utkání nastal v 24. minutě, kdy Středočeši v rozmezí pouhých sedmi vteřin odskočili z 2:1 na 4:1. Kadaň se sice ve třetí třetině dotáhla na rozdíl jedné branky, ale Benátky poté třikrát skórovaly. V dresu domácích vstřelil hattrick jednadvacetiletý Zdeněk Král, který k němu přidal i nahrávku. Opačnou bilanci si připsal o čtyři roky mladší útočník Jan Jeník.

Třebíč vyhrála nad Havířovem 3:2, přestože po dvou třetinách vedla už o tři branky. Horácké Slavii pomohly k plnému bodovému zisku dvě využité přesilové hry. Havířov nebodoval po čtyřech duelech.

34. kolo první hokejové WSM ligy
Vsetín - České Budějovice 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 37. a 51. Vítek, 8. Šilhavý - 12. Vlček. Rozhodčí: Vrba, Doležal - Beneš, Polák. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 4821.
Benátky nad Jizerou - Kadaň 7:3 (2:1, 2:0, 3:2)
Branky: 16., 56. a 60. Z. Král, 1. Jeník, 24. Niko, 24. Hrníčko, 57. R. Veselý - 10. Havlíček, 47. Chlán, 49. Rindoš. Rozhodčí: Jechoutek, Sýkora - Podrazil, Kotlík. Vyloučení: 3:8, navíc Havlín - Macháček, Trefný všichni 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 208.
Karlovy Vary - Litoměřice 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 14. Kverka, 65. Kovačevič - 38. Pavlas. Rozhodčí: Škrobák, Grech - Malý, Šimán. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. Diváci: 3606.
Třebíč - Havířov 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
Branky: 3. L. Vágner, 7. Dolníček, 31. D. Mikyska - 45. R. Havel, 60. M. Kalus. Rozhodčí: Wagner, Dědek - Hejl, Bosák. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0.
Frýdek-Místek - Prostějov 2:5 (0:0, 1:3, 1:2)
Branky: 38. Matyáš, 50. J. Kalus - 24. z trest. střílení a 41. Rudovský, 32. M. Drtina, 33. Prokeš, 43. Žovinec. Rozhodčí: Čech, Koziol - Poruba, Reich. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 1685.
Ústí nad Labem - Slavia Praha 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)
Branky: 9. Smolka, 40. Vrdlovec - 3. Z. Doležal, 33. L. Krejčík, 37. Barák, 39. Nedvídek, 59. Račuk. Rozhodčí: Veselý, Veinfurter - Toman, Kokrment. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení 0:1. Diváci: 1546.