Senzace! Hokejisté Českých Budějovic i Karlových Varů v 1. lize prohráli

Dvě překvapení a pořádná byla k vidění v hokejové WSM lize. České Budějovice v 41. kole první hokejové ligy prohrály na ledě Slavie 3:4 po samostatných nájezdech, přestože dvakrát vedly o dvě branky. Motor neuspěl po šesti výhrách v řadě. Druhé Karlovy Vary zaváhání Jihočechů nevyužily, protože doma podlehly Vsetínu 1:2. Energie nebodovala po dvanácti utkáních. Třetí Kladno zdolalo Frýdek-Místek 3:2 v prodloužení.

Denis Kindl z Karlových Varů (ilustrační foto)

Motor na přelomu 15. a 16. minuty v rozmezí 29 sekund vsítil dva slepené góly, o něž se postarali obránci Zdeněk Kutlák a Zdeněk Čáp. Ten skóroval hned v prvním zápase v dresu Jihočechů, kam přišel do konce sezony na hostování z extraligového Hradce Králové.

Ve 26. minutě útočník Lukáš Endál v přesilové hře snížil, ale za 61 sekund šli hosté opět do dvoubrankového vedení. Jednatřicetiletý Endál do konce druhé části znovu zkorigoval skóre a ve 44. minutě Pražané srovnali. V penaltovém rozstřelu slávisté uspěli poměrem 2:1. Vítězný nájezd obstaral útočník Zdeněk Doležal. Slavia vyhrála potřetí za sebou. České Budějovice díky bodu odskočily Energii v čele tabulky na rozdíl čtyř bodů.

Vsetín rozhodl o triumfu v Karlových Varech už po pěti minutách hry, kdy se zásluhou útočníků Jiřího Karafiáta a Petra Beránka ujal vedení 2:0. Západočeši se prosadili v závěrečné minutě úvodního dějství díky forvardovi Jakubu Flekovi, ale ve zbývajících dvou třetinách se jim už brankáře Luboše Horčičku překonat nepodařilo. Valaši si připsali osmé vítězství z posledních deseti soubojů.

Kladno dlouho prohrávalo po brance útočníka Tomáše Franka ze čtvrté minuty. V závěrečné třetině Rytíři skóre otočili. Nejdříve vyrovnal Matěj Pekr a v 49. minutě se poprvé v sezoně prosadil slovinský obránce Jurij Repe. V 58. minutě centr Milan Mikulík zařídil Frýdku-Místku alespoň bod. Výhru na stranu Středočechů strhl po 127 vteřinách nastaveného času devatenáctiletý Adam Kubík. Frýdek-Místek prohrál čtvrtý duel po sobě.

Přerov položil základy k vítězství 3:2 nad poslední Kadaní v prostřední části, v níž odskočil do vedení 2:0. Kontaktní gól Trhačů vstřelil obránce Šimon Szathmary, ale Zubři po necelé minutě znovu odskočili do dvougólového náskoku. Konečnou podobu výsledku dal druhou trefou v utkání dvaadvacetiletý Szathmary. Přerov uspěl po dvou porážkách a ze čtvrté pozice ztrácí na Kladno dva body.

Ústí nad Labem si v domácím prostředí poradilo s Třebíčí 3:1, která prohrála po třech výhrách. Slovan si triumf pojistil po 31 minutách, kdy vedl o tři góly. Horácké Slavii se před koncem druhé třetiny povedlo jen snížit.

Litoměřice si poradily s Prostějovem 3:1. Diváci si na branky museli počkat až do třetí třetiny, na jejímž počátku se trefil dvacetiletý forvard Denis Kusý. Jestřábům se podařilo zareagovat, ale Kusý v 54. minutě druhou brankou večera rozhodl o třech bodech pro Stadion. Vítězství do prázdné branky zpečetil při power play hostů útočník Jan Veselý.

V Havířově se skóre přelévalo z jedné strany na druhou. Na úvodní branku Benátek z první třetiny odpověděli domácí v 24. minutě. O 43 sekund později si hosté znovu vypracovali vedení, o které ale na přelomu 27. a 28. minuty během 28 vteřin přišli. Nejdříve se prosadil útočník Marek Kalus z trestného střílení a poté zadák Patrik Luža v početní výhodě. V 47. minutě podtrhl výhru Havířova 4:2 druhou brankou v utkání útočník Tomáš Gřeš. Předposlední Benátky prohrály osmé utkání po sobě.

Výsledky 41. kola první hokejové WSM ligy
Slavia Praha - České Budějovice 4:3 SN (0:2, 2:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 26. a 34. Endál, 44. L. Krejčík, rozhodující sam. nájezd Z. Doležal - 15. Kutlák, 16. Čáp, 27. Jonák. Rozhodčí: Kopeček, Vrba - Kreuzer, Štětina. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 2236.
Kladno - Frýdek-Místek 3:2 PP (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
Branky: 44. Pekr, 49. Repe, 63. Kubík - 4. Franek, 58. Mikulík. Rozhodčí: Wagner, Doležal - Lučan, Maštalíř. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 2216.
Ústí nad Labem - Třebíč 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky: 5. Kružík, 19. Gengel, 31. Najman - 40. P. Kratochvíl. Rozhodčí: Grech, Luczków - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Diváci: 683.
Litoměřice - Prostějov 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
Branky: 41. a 54. Kusý, 59. J. Veselý - 47. Dvořáček. Rozhodčí: Kostourek, Vokřál - Rubáš, Šimán. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1080.
Karlovy Vary - Vsetín 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
Branky: 20. Flek - 3. Karafiát, 5. P. Beránek. Rozhodčí: Jechoutek, Sýkora - Belko, Tvrdík. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 3358.
Přerov - Kadaň 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Branky: 22. Zbořil, 27. Goiš, 50. T. Doležal - 49. a 58. Szathmáry. Rozhodčí: Obadal, Zbořil - Gančarčík, Lukš. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 1828.
Havířov - Benátky nad Jizerou 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
Branky: 24. a 47. Gřeš, 27. M. Kalus z tr. střílení, 28. Luža - 12. Hrníčko, 25. Bittner. Rozhodčí: Přikryl, Koziol - Rožánek, Konvička. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1308.