Č. Budějovice - Kladno 2:5Stav série 1:4Kladno je v baráži! Jágr má také splněno, může se rvát o extraligu

Hokejové Kladno se probilo do baráže, v pátém utkání semifinále WSM ligy zvítězilo na ledě Českých Budějovic 5:2, sérii ovládlo 4:1. Při boji o extraligu může nasadit i svého majitele Jaromíra Jágra. Na potřebné zhruba tři sekundy se znovu ukázal na ledě, připsal si účast už v patnáctém utkání za svůj tým v první hokejové lize, a splnil tak povinnou kvótu pro start v baráži.

Jaromír Jágr z Kladna v Českých Budějovicích

Šestačtyřicetiletý legendární útočník, kterého trápí zranění kolene, na ledě strávil opět jen pár vteřin v úvodu duelu.

Kladno se v extraligové baráži utká o dvě účastnická místa s Karlovými Vary, Litvínovem a Jihlavou.

Motor nastoupil bez obránce Filipa Nováka a útočníka Martina Heřmana, kteří dostali od disciplinární komise tresty za fauly z nedělního čtvrtého duelu. Novák byl za zákrok na útočníka Tomáše Redlicha distancován do konce série a Heřman za faul na Martina Lenďáka dostal jednozápasový trest. Hrát ještě nemohl ani bek Jiří Kučný, který byl sundendován po druhém duelu do 21. března.

Jihočeši drželi naději na prodloužení série jen pár minut. Poté po zaváhání brankáře Kváči inkasovali první gól a dodali hostům sebevědomí. Kladno navíc do konce první třetiny náskok zvýšilo, poté co se při přečíslení dva na jednoho prosadil Kloz.

Domácí se snažili, víc kontrolovali puk, ale šance neměli. V úvodu druhé třetiny naopak chybnou rozehrávku českobudějovického Čermáka potrestal Pekr.

Kladno přidalo další branku i v poslední části a až za stavu 0:4 začali být nebezpeční i domácí a snížili ve vlastním oslabení zásluhou Nedorosta. Druhý gól Jihočechů následně přidal Bárta, ale víc už Českobudějovičtí nestihli. Místo toho inkasovali do prázdné branky při závěrečné power play pátý zásah.

Baráž začne za týden a skončí 22. dubna

O účast v nejvyšší soutěži se začne hrát v úterý 27. března. Na úvod jsou na programu zápasy Jihlavy s Kladnem a Litvínova s Karlovými Vary. Stejně jako v minulých pěti letech se týmy utkají čtyřkolově každý s každým. Rozhodnuto bude nejpozději v neděli 22. dubna, kdy je na programu poslední 12. kolo.

Semifinále play off první hokejové ligy - 5. zápas:
ČEZ Motor České Budějovice - Rytíři Kladno 2:5 (0:2, 0:1, 2:2)
Branky: 49. Nedorost, 52. Bárta - 7. Kubík, 12. Kloz, 23. Pekr, 48. Kružík, 58. Štindl. Rozhodčí: Čech, Přikryl - Bryška, Novák. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 6421. Konečný stav série: 1:4