Rubriky:

První liga

Budějovice mám v srdci. Napotřetí už dvojnásobný mistr světa volání Motoru vyslyšel

11. dubna 2018 10:27 - Praha

Když před pěti lety pověsil brusle na hřebík, usadil se s rodinou na Floridě a začal se věnovat trénování mládeže v Tampě. Mateřské České Budějovice za tu dobu bývalého vynikajícího hokejového útočníka Václava Prospala několikrát oslovily s nabídkou, jestli by klubu svého srdce nepomohl k návratu do extraligy. Dočkaly se až nyní, když dvojnásobný mistr světa kývl na nabídku vést od příští sezóny tým Motoru jako hlavní trenér.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Po konci hráčské kariéry už jsem jejich nabídku dvakrát odmítnul. České Budějovice mám ale v srdci, vyrostl jsem v nich a naučil se tam hrát hokej. Když byla v NHL dvakrát výluka, vždycky jsem se vrátil do Budějovic. Nešel jsem hrát jinam, i když nabídky, i z jiných lig, byly," řekl třiačtyřicetiletý Prospal, který v současné době působí u seniorské reprezentace jako asistent trenéra Jandače.

„Hlavní poděkování patří manželce. Kdyby Monča a děti byly proti, bez nich bych se do Budějovic rozhodně nevracel a zůstali bychom žít na Floridě," uvědomuje si Prospal.

„Svým způsobem se teď domů vracím už napotřetí. Chci přiložit ruku k dílu a pomoct, abychom se vrátili tam, kam patříme," netají nástupce Mariana Jelínka, že cílem je postup do extraligy. O tu České Budějovice přišly v roce 2013, kdy Mountfield převedl licenci pro nejvyšší soutěž do Hradce Králové.

Ze své filosofie neustoupím!

Prospal podepsal s Budějovicemi smlouvu na dva roky, kromě koučinku bude řídit i celý sportovní úsek klubu. „Každý trenér má zájem, aby si mohl vybírat hráče, které chce. Komunikace mezi nejužším vedením a trenérským štábem musí probíhat, jinak by klub nemohl fungovat. Aby se nepřiváděli hráči, o které trenéři nemají zájem. Nebo naopak ti, které zase nechce vedení klubu," ví muž s více než tisícovkou startů v zámořské NHL.

Jako hlavní trenér dosud Prospal vedl jen mládežnické výběry týmu Tampa Scorpions Bantam AA, přechodu k dospělým se ale nebojí. „Svým způsobem to může být něco jiného, na druhou stranu věřím, že tréninky, které jsem dělal v Americe s mládeží, budou v Českých Budějovicích dost podobné. Je úplně jedno, jestli jsi profík nebo dítě. Vyznávám určitou filosofii a od ní neustoupím! Přes to nejede vlak," má jasno Prospal.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: První liga

Filtr článků - První liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..