Liberec porazil Karlovy Vary a dostal se do čela

Hokejisté Liberce opět kralovali v domácím prostředí a po výhře v utkání 27. kola nad Karlovými Vary 6:2 se dostali do čela extraligy. Bílí Tygři využili zaváhání dosud vedoucího českobudějovického Mountfieldu a mají před ním jednobodový náskok. Severočeši vyhráli i třináctý domácí zápas v této sezóně.

Třinec pokračuje ve zlepšených výkonech z poslední doby a výhrou 2:1 sesadili z čela extraligové tabulky soupeře z Českých Budějovic. O bod před Mountfield se totiž dostal Liberec. V úvodním utkání druhé poloviny soutěže tak zároveň proti Jihočechům přetrhli černou sérii, která čítala šest utkání po sobě bez jediné výhry.

Znojmo vyhrálo v 27. extraligovém kole na ledě pražské Sparty 2:1 a ukončilo tak sérii šesti porážek za sebou na kluzištích soupeřů. O vítězství Orlů, kteří mají venku po Vsetínu nejhorší bilanci, rozhodl v 51. minutě útočník Jiří Dopita, který potrestal chybu obránce Richarda Stehlíka.

Hokejisté Hamé Zlín sice prohrávali na domácím ledě s Vítkovicemi o dvě branky, ale nakonec se radovali v utkání 27. kola extraligy z tříbodového zisku po vítězství 3:2. Vítěznou branku vstřelil ve 45. minutě útočník Marek Melenovský a zařídil svému týmu třetí výhru v řadě.

Plzeňští hokejisté nevydolovali body ani proti pražské Slavii a prohráli s ní 1:3. Lasselsberger tak nebodovali již ve čtvrtém utkání za sebou a i ve třetím vzájemném měření sil s Růžičkovým výběrem této sezóně se radoval hostující tým. Porážka tak potvrdila velmi nelichotivou předposlední pozici Západočechů v tabulce.

Hokejisté Pardubic snadno zdolali poslední Vsetín 4:0 a vrátili se tak na třetí místo průběžné extraligové tabulky. První čisté konto v extralize si připsal domácí gólman Vladislav Koutský, který dostal tentokrát přednost před jedničkou Jánem Lašákem.

27. kolo hokejové extraligy:Pardubice - Vsetín 4:0on-lineZlín - Vítkovice 3:2on-line Sparta - Znojmo 1:2on-line Liberec - K. Vary 6:2on-line Třinec - Č. Budějovice 2:1on-line Plzeň - Slavia 1:3on-line