Rubriky:

Euro Hockey Tour

Kovář ke spolupráci s Nestrašilem a Řepíkem: Baví nás to spolu

8. listopadu 2019 07:49 - Leksand

Kapitán Jan Kovář rozhodl o úvodní výhře českých hokejistů v nové sezoně na mezinárodní scéně. Vítězným gólem proti Švédsku korunoval výbornou souhru prvního útoku, jemuž šéfoval z pozice centra mezi křídly Michalem Řepíkem a Andrejem Nestrašilem. Elitní česká řada soupeře přehrávala a její zdařilé vystoupení završil ještě gólem na konečných 3:1 Řepík. U obou branek si asistenci připsal Nestrašil.

 

Ulf Palm, ČTK/AP

"Baví nás to spolu. Se Švédy jsme odehráli zápas převážně v útočné třetině, což vás baví vždycky," řekl spokojeně Kovář v rozhovoru s novináři. "Byli jsme hodě na puku. A ta nahrávka od Andreje na ten můj gól? Prostě nádhera. U mě to bylo jenom o tom, abych dobře nastavil hokejku," ocenil Kovář.

Právě souhra při gólu na 2:1 ve druhé třetině byla potvrzením toho, jak jsou spolu naladění na stejné vlně. Kovář tušil, že přihrávka přijde, proto hodně spěchal do prostoru před branku. "Tam byly moje tradičně rychlé nohy," smál se Kovář. "Ne, Nesty mi dal skvělou a hlavně dobře prudkou nahrávku, gólmanům se tohle hrozně špatně chytá, když vám to vyjde," dodal již vážněji.

Tomáš Zohorna padá po souboji se Švédem Fredrikem Handemarkem

Tt News Agency, Reuters

Zdá se, že Švédsko začíná být jeho oblíbeným soupeřem, již v únoru se podepsal hattrickem pod výhru 5:2 na Švédských hrách. "Každý má nějakého soupeře, proti kterému se hraje líp i hůř. Teď to vyšlo na Švédy, tak je dobře, že se s nimi hraje několikrát ročně," pochvaloval si Kovář.

Výborný výkon ozdobený Willovou parádou. Češi si vyšlápli na Švédy

Dnešní zápas v Leksandu ale sedl celému mužstvu. "Dobře jsme chytili začátek. V první třetině se nám dařilo hrát převážně u nich, měli jsme nějaké šance a dostali do sebe sebevědomí, že můžeme hrát. Z toho se výsledek také narodil. Je to pro nás hodně důležitý výsledek, musíme věřit tomu, co hrajeme. Teď to bylo vidět. Pro nás je to skvělé povzbuzení," konstatoval devětadvacetiletý útočník švýcarského Zugu.

Hodně velké starosti dělal domácím dobrý forčekink Čechů. "Na začátku druhé třetiny jsme byli teda moc hrrr a začali trochu propadat. Takže jsme se vrátili k tomu, co jsme hráli na začátku a bylo to dobré," řekl Kovář.

ČTK

Časová osa: Euro Hockey Tour

Filtr článků - Euro Hockey Tour


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..