Rubriky:

Euro Hockey Tour

České hokejové hry v Brně se na jaře neuskuteční. Zápasy Euro Hockey Challenge zrušeny

20. března 2020 13:51 - Praha

To, o čem Sport.cz informoval už v průběhu týdne, je nyní oficiálně potvrzeno. České hokejové hry, které se na přelomu dubna a května měly odehrát v Brně, byly kvůli pandemii koronaviru přesunuty na 27. až 30. srpna tohoto roku. Na jaře se ze stejných důvodů neuskuteční ani utkání Euro Hockey Challenge, v nichž měli svěřenci kouče Miloše Říhy odehrát šest duelů - po dvou proti Rakousku, Německu a Slovensku.

 

Vlastimil Vacek, Právo

České hry, závěrečný podnik seriálu Euro Hockey Tour, měly sloužit jako generálka na květnové mistrovství světa, které se mělo uskutečnit v Curychu a Lausanne. Přestože Mezinárodní hokejová federace jeho konání dosud nezrušila, je více než pravděpodobné, že tak v blízké budoucnosti učiní. Čeká jen na rozhodnutí švýcarské vlády, aby mohl být turnaj zrušen kvůli vyšší moci a jeho organizátorům tak mohla být vyplacena pojistka.

Na odložení Českých hokejových her se vzhledem k zásahu vyšší moci – pandemii koronaviru, opatřením přijatým na národní i mezinárodní úrovni a s tím souvisejícímu předčasnému ukončení sezóny ve většině zemí – dohodli účastníci turnaje, federace České republiky, Finska, Ruska a Švédska.

Co bude s Českými hrami v Brně? Navrhujeme přesunout je na konec srpna, hlásí Urban

„S kolegy v dalších zemích jsme se shodli na tom, že rozhodnutí již nebylo možné odkládat. Jednoznačnou prioritou je ochrana zdraví a uvedený krok je nepříjemným, ale logickým a nevyhnutelným vyústěním situace, která v důsledku pandemie nastala," uvedl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

Srpnovým turnajem, který by se s největší pravděpodobností mělo znovu hostit Brno, bude dohrána sezona 2019/20. Češi před závěrečným podnikem Euro Hockey Tour útočí na celkové prvenství, po třech turnajích tabulku vedou se šestnácti body o skóre před Švédskem.

„V každém případě chci ocenit přístup všech federací, protože jednota mezinárodního hokeje není tváří v tvář problémům, kterým čelíme, rozhodně prázdným slovem" dodal Král.

O zrušení hokejového MS jsme nemohli rozhodnout, vysvětluje Bříza. Jaký bude další postup?

Následující České hokejové hry, které proběhnou v řádném termínu v dubnu až květnu 2021, budou součástí ročníku 2020/21.

Zrušena pak byla všechna letošní utkání Euro Hockey Challenge, kterého se mělo zúčastnit třináct reprezentací. Češi měli sehrát hned tři dvojzápasy - s Rakouskem v Linci a Znojmě, s Německem v Norimberku a Heilbronnu a se Slovenskem dvakrát v Hradci Králové. I v tomto případě se na tom domluvily federace, které jsou signatáři smlouvy o Euro Hockey Challenge.

„Je velmi pravděpodobné, že my i další země sehrajeme všechny zápasy ve stejném formátu a podle stejného rozlosování na jaře 2021, jak již některé země navrhly," prohlásil generální sekretář Českého hokeje a koordinátor projektu Euro Hockey Challenge Martin Urban.

škv, Sport.cz

Časová osa: Euro Hockey Tour

Filtr článků - Euro Hockey Tour


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..