Rubriky:

Euro Hockey Tour

Švédsko má v nominaci na domácí LG Hockey Games dva nováčky

28. ledna 2011 08:08 - STOCKHOLM

Dva nováčky zařadil do nominace na únorový domácí turnaj LG Hockey Games ve Stockholmu trenér švédských hokejistů Pär Marts. Na premiéru se může těšit devatenáctiletý obránce Tim Erixon ze Skelleftey, který reprezentoval výběr Tří korunek na juniorském mistrovství světa hráčů v USA, a také o dva roky starší útočník Simon Hjalmarsson z Luley.

 

Petr Hloušek, Právo

Marts opět povolal podobný kádr jako na předešlé dva turnaje Euro Hockey Tour - listopadovou Karjalu a prosincový Channel One Cup. Hned šestnáct hráčů z třiadvacetičlenného kádru se představí i na třetí akci sezony. Vedle Tima Erixona a Hjalmarssona se poprvé v sezoně představí také zkušení útočníci Mathias Tjärnqvist z Djurgaardenu, Rickard Wallin z Färjestadu a Johan Andersson z Kazaně, kam zamířil minulý týden z farmy Vancouveru z Manitoby.

Jubileum čeká obránce Magnuse Johanssona z Linköpingu, kterému chybí jen dva zápasy k dosažení 200 startů v národním týmu. Na kontě má i titul mistra světa z Rigy z roku 2006. Tam byli ze současného kádru i útočník Björn Melin a gólman Liv, který má ze stejného roku také zlato z olympijských her v Turíně.

Vedle Anderssona a Liva z Novosibirsku jsou v kádru z KHL také beci Daniel Fernholm s Davidem Petrasekem z Dinama Minsk a Niklas Persson z Nižněkamsku. Naopak opět chybí hvězdy Petrohradu Mattias Weinhandl s Tonym Martenssonem, kteří se omluvili. Dalšími krajánky jsou ze Švýcarska Melin z Fribourgu a Niklas Nordgren z Rapperswilu.

Švédové jsou v po dvou akcích v tabulce EHT druzí s devíti body, o šest bodů za vedoucím Ruskem, o dva před Finskem a o čtyři před Českem. Proti výběru Aloise Hadamczika vstoupí do LG Hockey Games ve čtvrtek 10. února od 19:30 v hale Globen. O dva dny později hrají s Ruskem a v neděli je čeká severské derby s Finskem.

Nominace hokejistů Švédska na LG Hockey Games ve Stockholmu (10.-13. února):
Brankáři: Stefan Liv (Novosibirsk/KHL), Daniel Larsson (HV 71),
obránci: Tim Erixon, David Rundblad (oba Skelleftea), Daniel Fernholm, David Petrasek (oba Dinamo Minsk/KHL), Sebastian Erixon (Timra), Mattias Ekholm (Brynäs), Magnus Johansson (Linköping),
útočníci: Mattias Sjögren, Dick Axelsson, Rickard Wallin (všichni Färjestad), Mathias Tjärnqvist, Markus Krüger, Daniel Brodin (všichni Djurgaarden), Joakim Lindström, Jammie Ericsson (oba Skelleftea), Simon Hjalmarsson (Lulea), Martin Thörnberg (HV 71), Björn Melin (Fribourg-Gottéron/Švýc.), Niklas Nordgren (Rapperswil-Jona/Švýc.), Niklas Persson (Nižněkamsk/KHL), Jonas Andersson (Kazaň/KHL).
ČTK

Časová osa: Euro Hockey Tour

Filtr článků - Euro Hockey Tour


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..