Rubriky:

Euro Hockey Tour

Kanada se představí i na Channel One Cupu, o start usiluje i Jižní Korea

2. července 2017 16:33 - Moskva/Praha

Tři týdny po oznámení, že listopadového turnaje Karjala v Helsinkách, jež je součástí Euro Hockey Tour, se kromě čtyř tradičních soupeřů Česka, Švédska, Finska a Ruska zúčastní i reprezentace Kanady a Švýcarska, přicházejí s novinou i Rusové. Na prosincovém Channel One Cupu se rovněž představí výběr Javorového listu, organizátoři turnaje nyní shánějí šestý startující tým.

 

Profimedia.cz

Rusové původně plánovali pro svůj turnaj rovněž oslovit Švýcary, jejich národní tým se ale v tu dobu bude připravovat na prestižní Spenglerův pohár v Davosu, kterého se po Vánocích zúčastní.

Místo nich by se tak na Channel One Cupu mohl představit tým Jižní Korey. Ten už zaslal oficiální žádost, že by měl o start na turnaji zájem. Ruská hokejové federace ale ještě definitivní rozhodnutí neučinila, jak oznámil její výkonný ředitel Dmitrij Kurbatov.

Karjala a Euro Hockey Tour slouží národním týmům jako příprava na únorové olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu, na nichž budou chybět hráči z NHL. Domácí reprezentace bude jedním ze soupeřů výběru Josefa Jandače v základní skupině ZOH 2018.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Euro Hockey Tour

Filtr článků - Euro Hockey Tour


Podsekce:

     
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..