Hráli jsme h..., ale přišel nový impuls, říká Růžička. Třemi góly si přiblížil olympiádu

Z ničeho nic byl hrdinou večera. Hattrick! Vítězství v zápase, který už vypadal jako ztracený. Čeští hokejisté od konce první části až do poloviny třetí třetiny prohrávali s Finy 0:2, ale pak útočník Martin Růžička pak během 82 vteřin vyrovnal a v čase 61:04 dokonal zkázu Seveřanů.

Čeští hokejisté otočili zápas s FinskemVideo: Sport.cz

Čím to bylo, že padesát minut jste na Finy neměli, a přesto jste vyhráli?

Hrajete, co vám soupeř dovolí a Finové hráli výborně. Z naší strany to nebyl ideální výkon, v šatně jsme si k tomu ale něco řekli.

Křičelo se?

Tak my jsme hráli opravdu h..., ale trošku se promíchaly lajny, což nám dalo nový impuls, zlepšili jsme pohyb. Když padne gól a pak hned druhý, tak to dostane tým na koně.

Hattrick za národní mužstvo, to zní hezky, ne?

Nestává se to každý den a jsem za to rád. Není to ale jen o mně, je to práce celého týmu. Po čtyřiceti minutách, kdy to nebylo dobré, už byla poslední třetina výborná.

Byl jste nějak domluvený s koučem Jandačem, že dostanete prostor v přesilovkách?

Nebyl. Jen mi volal, jestli bych měl chuť přijet, ale jestli budu hrát tohle, nebo tohle, o tom jsme se nebavili.

Málokdo to ale v přesilovce umí trefit tak pěkně ze strany jako vy...

Nějaké góly jsem z toho místa dal, je tam pro mě ideální pozice.

Podporovali vás spoluhráči, abyste se do střelby nutil ještě víc?

V přesilovce má každý nějakou roli. Bavili jsme se s klukama, že když bude ta šance, tak bych měl víc střílet.

Mohla se kvůli vidině olympijské nominace na vás nějak projevit nervozita?

Trošku asi ano, ale to je tak vždycky. Kdybych nebyl nervózní, tak to není ono. První střídání to ze mě spadlo a pak ten zápas nabral obrátky.

Pro nominaci jste ale ve středu nejspíš nemohl udělat víc, cítíte to tak?

Není to jen o mně, je to souhra celého týmu. Tři góly se v nároďáku jen tak nedávají. Jsem za to dost rád. Teď uvidíme, jak to půjde dál.