Rubriky:

European Trophy

Filippi je zatím nejlepším střelcem Bílých Tygrů. Body ale nemáme, mrzí libereckého útočníka

21. srpna 2013 17:22 - Liberec

Nikoliv zkušené ofenzivní posily jako jsou Bartek, Vampola, Valský nebo Jass, ale mladý útočník Tomáš Filippi je zatím nejlepším střelcem hokejistů Liberce v European Trophy. Trefil se v obou zápasech proti švýcarským soupeřům, byť jeho góly na body nestačily. „Ale chceme se zlepšovat jako tým a věřím, že příznivější výsledky přijdou,“ řekl jedenadvacetiletý forvard po duelu s Bernem.

 

Milan Malíček, Právo

Jak na vás působí domácí prohra 2:4?

Třetí i čtvrtý gól se švýcarskému celku docela povedly, ale první dvě branky jsme dostali zbytečně. Přitom jsme proti Bernu nehráli špatně. O to víc mrzí, že jsme po dvou kolech soutěže bodově stále na nule. Švýcaři předvádějí kanadský styl, často nahazují puky, přesto jsme na ně měli. Musíme si vzít z toho utkání hlavně to dobré. Tedy, že jsme skórovali v oslabení a vypracovali jsme si šance při přečíslení tři na jednoho. Jen to chce zapracovat na koncovce.

Jak vůbec vnímáte starty na mezinárodním ledě?

Bereme turnaj jako možnost k soutěžním zápasům. Nikdo přece nechce prohrávat. Je to sice příprava, ale jde také o výkon. Jak jsem říkal, nemáme body a toužíme už nějaké získat, byť to bude těžké.

Hokejová European Trophy:        
Východní divize:        
Tabulka:        
1. Fribourg-Gottéron 2 1 1 0 0 9:7 5
2. Djurgaarden 2 1 1 0 0 8:6 5
3. HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2 1 0 1 0 6:4 4
4. TPS Turku 2 1 0 1 0 7:7 4
5. Brynäs 2 1 0 0 1 4:4 3
6. Bern 2 1 0 0 1 4:5 3
7. Tappara Tampere 2 0 0 0 2 3:5 0
8. Bílí Tygři Liberec 2 0 0 0 2 6:9 0

V pátek a v sobotu nastoupíte dvakrát ve Švédsku. Co od duelů proti Brynäs a Djurgaardenu očekáváte?

Hráli jsme s nimi i loni a víme, že produkují hokej plný bruslení a pohybu. Budou to asi ještě náročnější zápasy, než ty předchozí dva. Proto se chceme na ně dobře připravit, i když k nejbližšímu programu bude patřit i cestování. A pak se budeme chtít prosadit doma proti finským celkům Tappara Tampere a TPS Turku, abychom nalákali fanoušky i na blížící se extraligu.

Bílí Tygři jdou do sezóny s posilami. Kromě zmíněných čtyř známých útočníků můžete z nových tváří spoléhat i na beky Hunkese, Voráčka a brankáře Melicherčíka...

Příchody posil jsou samozřejmě pozitivním prvkem. Je to super, že se povedlo přivést takhle kvalitní hokejisty, které potřebujeme.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Časová osa: European Trophy

Filtr článků - European Trophy